Ana Sayfa Tıp&Sağlık “Dijital ambulans dönemine geçiyoruz”

“Dijital ambulans dönemine geçiyoruz”

Ambulansların dijitalleşeceğini dile getiren Koca, “Özellikle yeni dönemde ambulanslarımızla hizmeti dijital altyapılarını da sağlayarak dijital ambulans yapısına dönüştürüyoruz ve bunun ilk pilot uygulamasına da şubat ayında Bolu’da başlamış olduk. Bu süreçte bütün ambulansların dijital yapıya dönüşümü ve bu dijital yapıyla birlikte müdahale etme imkanı veren, gerektiğinde EKG’sini çeken ve yapılan bu uygulamaları merkezle irtibatlı bir şekilde erkenden, gerektiğinde müdahale etme imkanı veren dijital ambulans dönemine de geçmiş oluyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından, ambulansın şoförlerine anahtar teslimi yapan Bakan Koca, yeni hizmete alınan ambulansın direksiyonuna geçerek poz verdi.

Bakan Koca, Yalova programında esnaf ziyareti de gerçekleştirdi. Sokakta gördüğü çocuklara oyuncak hediye eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, miniklerle fotoğraf çektirdi.

Bakan Koca, programının son durağında ise, Yalova Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Hastanede tedavi gören hastaları ziyaret eden Koca, çocuk hastalara hediye dağıttı.