Ana Sayfa Tıp&Sağlık “Ambulansa izin vermeyen bir yaklaşım tarzı kabul edilemez”

“Ambulansa izin vermeyen bir yaklaşım tarzı kabul edilemez”

Koca, bir gazetecinin “İstanbul’da ambulansa yol vermeyen sürücü” ile ilgili sorusu üzerine ambulansların hastayı taşıma fonksiyonunu icra eden yapılar olduğunu söyledi.

Ambulansların trafikte bir önceliğinin olduğunu aktaran Koca, “Ama maalesef yaşanan olay son derece üzücü. İçinde hasta vatandaşı taşıyan ambulansa izin vermeyen bir yaklaşım tarzı kabul edilemez. Bununla ilgili de maalesef sadece para cezasına yönelik yaptırımlar var. Bununla ilgili farklı, daha caydırıcı cezaların olması gerektiği kanaatindeyim. Sayın İçişleri Bakanımızla da bu konuyu tekrar değerlendirmeyi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının ardından, 4’ü dört çeker olmak üzere toplam 11 ambulansın teslim törenini gerçekleştiren Bakan Koca, ambulansın direksiyonuna geçerek incelemelerde bulundu.

Bakan Fahrettin Koca, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi içinde hizmete giren Sakarya Böbrek Nakli Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış sonrası Bakan Koca, hastalarla bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Koca, daha sonra inşaat halindeki 250 yataklı Kadın, Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunarak bilgi aldı.