Ana Sayfa Hukuk&Etik “Taksirle ölüme sebebiyetten” dava açıldı

“Taksirle ölüme sebebiyetten” dava açıldı

7 Eylül 2017 tarihinde geçirdiği anjiyo ödem rahatsızlığı yüzünden Ünye Devlet Hastanesi acil servisine götürülen ve burada hayatını kaybeden Gazeteci Doğan Gündoğdu’nun oğlu Gazeteci Ulvi Gündoğdu, babasının ölümünde ihmalleri olduğu gerekçesiyle 3 hekim hakkında suç duyurusunda bulunmuş, görevli doktorlarla ilgili Ünye Kaymakamlığı tarafından soruşturma izni verilmişti.

Adli Tıp İhtisas Kurulu’ndan gelen rapor üzerine tarafların ifadelerine başvuran Savcılık, Ünye Devlet Hastanesi’nde görev yapan Uzm.Dr. M.M.Y ile Pratisyen Hekimler K.T ve S.Ö için Gazeteci Doğan Gündoğdu’nun ölümüyle ilgili taksirle ölüme sebebiyetten iddianame hazırladı.

Savcılığın hazırladığı iddianameyi kabul eden Ünye 2. Asliye Ceza Mahkemesi ilk duruşma tarihini 12 Şubat 2019 olarak belirledi.

Babası Doğan Gündoğdu’nun Ünye Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetmesinin ardından hukuk mücadelesi başlatan Gazeteci Ulvi Gündoğdu, yaptığı açıklamada, “Ben yaşananların bizzat tanığıyım. Babama nelerin yapılıp nelerin yapılmadığını gördüm. Bana göre, zamanında ve doğru müdahaleler yapılmış olsaydı babam bugün yaşıyor olacaktı. Sürecin ilk başından beri hep savunduğum şey, “Taksirle ölüme sebebiyet verme” kavramıydı. Bugün gelinen noktada ise ilgililer, taksirle ölüme sebebiyetten yargılanacak. Ben ve ailem sürecin takipçisi olacağız. İnşallah adalet yerini bulacak.” ifadelerini kullandı.