Ana Sayfa Ana Sayfa “Sağlıkta millileşme hamlemize hiçbir bahaneye sığınılmaksızın destek verilmelidir”

“Sağlıkta millileşme hamlemize hiçbir bahaneye sığınılmaksızın destek verilmelidir”

Türkiye’nin sağlık alanında hızlı bir millileşme ve yerlileşmeye ihtiyacı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Artık istiyoruz ki tomografimizi, ultrasonografiyi, MR’ımızı biz üretelim. Bunları Türkiye yapar, bu beyin gücüne sahibiz” diye konuştu. Erdoğan Bilkent’teki şehir hastanesinin aralık ayında açılacağını duyurdu.

Gülhane Külliyesi Spor Salonu’nda Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin akademik yıl açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “”Ankara dev bir şehir hastanesine kavuşmuş olacak” dedi.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201811071036031995-cumhurbaskani-erdogan-saglik-bilimleri-universitesi/

“İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ SEKTÖRÜNDEKİ TEKELİ KIRMALIYIZ”
Bakanlığımızı, üniversitelerimizi ve ilgili kurumları ikaz ediyorum. Sağlıkta millileşme hamlemize hiçbir bahaneye sığınılmaksızın destek verilmelidir. Bu konuyu kritik ve önemli görüyorum.Ben istiyorum ki tabi tomografi cihazlarımızı üretelim. İlaç ve tıbbi cihaz sektörü dünyada öylesine tekelleşmiş durumda ki bu zinciri kırıp milli altyapı oluşturmak kolay olmuyor.
http://www.gazetevatan.com/cumhurbaskani-erdogan-dan-onemli-aciklamalar-1216378-siyaset/

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gülhane Külliyesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl açılışında konuştu. Erdoğan “Bakanlığımızı, üniversitelerimizi ve ilgili kurumları ikaz ediyorum. Sağlıkta millileşme hamlemize hiçbir bahaneye sığınılmaksızın destek verilmelidir. Bu konuyu en az savunma sanayimiz kadar kritik ve önemli görüyorum” dedi.