Ana Sayfa Ana Sayfa ‘en iyi yönetilen şirketler’ ödülü sahibi Nobel İlaç

‘en iyi yönetilen şirketler’ ödülü sahibi Nobel İlaç

Nobel İlaç, Deloitte Private tarafından 25 yıldır yurt dışında uygulanan ve bu sene Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen ‘en iyi yönetilen şirketler’ arasında yer aldı.

Delloite Turkey CEO’su Humphry Hatton tarafından takdim edilen Best Managed Companies ödülünü Nobel İlaç adına Genel Müdür Hakan Şahin kabul etti.

Nobel İlaç Genel Müdürü Hakan Şahin, konu ile ilgili değerlendirmesinde, “Şirketimiz, yüzde yüz yerli sermayeli Türk şirketi olarak uluslararası pazarlarda Türk markasını geniş bir coğrafyada temsil ediyor. Moğolistan’dan Adriyatik kıyısına kadar 10 milyon kilometrekarede şirketlerimiz ve temsilciliklerimizle, markalarımızı tanıtıyoruz. Batı Avrupa’da Almanya merkezli ruhsatlandırma yapıp Avrupa’nın en önemli ilaç pazarlarına bitmiş ürün ihracatı yapıyoruz. Son dönemdeki performansımız ‘bilimsel temelli ve global hedefli şirket’ odağına yerleştirmek mümkün. Nobel, yıllık dört milyar dolar cari açığı bulunan eczacılık ürünleri sektöründe dış ticaret açığı olmayan tek yerli ilaç firması. Türkiye ilaç sektöründe ciddi bir dış ticaret açığı verirken biz hammadde ve ürün ithalatımızın iki katı kadar ihracat yapıyoruz. Bu başarıyı, 2000’li yılların başında oluşturulan ‘dışa açılma stratejisi’ne borçluyuz. İlk olarak Özbekistan ve Kazakistan’da yatırıma başlayan, bugün iki ülkede iki fabrikaya, yüzlerce ürüne sahip firmamızın yeni yatırımları da var. 50’şer milyon kutu yıllık üretim kapasitesine sahip bu fabrikalardan çevre ülkelere de ihracat yapılıyor. Şirketimiz sadece yurtdışı değil, yurtiçinde de sürdürülebilir başarı peşinde. Ürünleriyle yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Uluslararası standartlara göre üretilen ürünleriyle yurtiçi ve yurtdışında kişisel ve mesleki donanımlı, yaklaşık 2 bin 500 çalışanıyla da büyük bir aile. İnovasyon kültürü, firmamızın kurumsal kültürünün değişmez parçasını oluşturuyor. ‘Sağlık için her şeye değer inancı ile yaşam kalitesini yükseltme misyonu ve insan sağlığı için dünyanın her köşesinde güvenilir ve erişilebilir ürünler sunma’ vizyonu ile çalışıyoruz. Bu amaca uygun her türlü faaliyeti geliştirerek sürdürmek kararındayız” ifadeleriniz kullandı.

tamamı için kaynağa bakınız

 

Nobel’in 2023 vizyonu ve küresel hedefleri

Nobel İlaç’ta üst düzey kadın yönetici sayısı erkeklere eşit!