Ana Sayfa İlaç Serebral Palsili çocukların hayalleri çakıl taşlarıyla yazıldı

Serebral Palsili çocukların hayalleri çakıl taşlarıyla yazıldı

Allergan, Cerebral Palsy Türkiye (Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı) ile birlikte, 6 Ekim Dünya Serebral Palsi gününe dikkat çekmek ve konuyla ilgili farkındalık yaratmak adına 4 Ekim Perşembe günü Cerebral Palsy Türkiye’de “Çakıldan Hikayeler” etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte Serebral Palsili çocukların birbirinden renkli hayal dünyaları çakıllarla süslenen sayfalarda hayat buldu

Global biyofarmasötik şirket olarak, yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler üreterek tüm dünyada hastalara sunan Allergan, Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV) iş birliği ile gerçekleştirdiği “Çakıldan Hikayeler “etkinliğiyle 6 Ekim Dünya Serebral Palsi Gününe dikkat çekti. Çocukların yanı sıra ailelerin ve Allergan Çalışanlarının katıldığı atölye çalışmasında çocuklar, eğlenceli dakikalar geçirirken çakıl taşlarıyla anlattıkları hikayelerle ‘ben buradayım’ dedi.

6 Ekim Dünya Serebral Palsi Gününün Allergan için öneminden bahseden Allergan Türkiye Ülke Müdürü Kaniye Onat; “Bu yılın başından itibaren Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV) ile birlikte yürüttüğümüz Kutup Yıldızları Projesine Allergan olarak gönülden destek veriyoruz. Bu projemizle de Serebral Palsi farkındalığını artırarak erken müdahale konusunda toplumu bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda Serebral Palsili çocukların yaşam boyu ihtiyaç duydukları özel eğitim ve rehabilitasyon desteklerine kavuşabilmeleri için çalışmalarını aralıksız sürdüren Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV) ile birlikte yol almaktan son derece mutluyuz. Bugün de Dünya Serebral Palsi Gününe dikkat çekmek için sizlerle bir aradayız” dedi.

Dünyada her 1000 bebekten ortalama 2 ila 5’inin Serebral Palsili olarak dünyaya geldiğine dikkat çekerek, Türkiye’de ise bu oranın binde 4’ün üzerinde olduğunu belirten Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV) Genel Direktörü Nigar Evgin; “Vakıf olarak temel amaçlarımızdan birisi toplumda Cerebral Palsy farkındalığı yaratmak. Bu konuda çalışan bir sivil toplum kuruluşu olarak özel sektörün desteğini almak ve farklı iş birlikleri yaparak her alanda konunun sahiplenilmesini sağlamak bizim için mutluluk verici. Allergan Türkiye’nin Cerebral Palsy konusundaki duyarlılığı çocuklarımız ve ailelerimiz için çok değerli olmakla beraber konu hakkında farklı alanlarda farkındalık yaratılmasını sağlıyor” dedi.

Allergan Hakkında:

Merkezi Dublin, İrlanda’da bulunan Allergan, cesur ve global bir ilaç firması ve büyüme odaklı yeni endüstri modelinin öncüsüdür. Allergan; yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirmek, üretmek ve tüm dünyada hastalara sunmak üzerine odaklanmıştır. Dünyanın önde gelen ilaç şirketleri arasında yer alan Allergan; göz sağlığı, medikal estetik ve dermatoloji, nörolojik bilimler, gastroenteroloji, kadın sağlığı, üroloji ve enfeksiyon hastalıkları alanlarında tedavi çözümleri sunan yenilikçi bir ürün portföyüne sahiptir.

1990’ların başında distribütörlük kanalıyla ürünlerini Türk hastalarının erişimine sunan Allergan, Temmuz 2010 itibarıyla Allergan İlaçları Tic. A.Ş. olarak Türkiye’deki faaliyetlerine başlamıştır. Sağlık ve güzelliği buluşturan yenilikçi ürünlere sahip Allergan; Türkiye’de göz sağlığı, medikal estetik, nörolojik bilimler ve ürolojiden oluşan alanlarda hizmet vermektedir.

Cerebral Palsy Türkiye Hakkında:

Cerebral Palsy Türkiye – Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı (TSÇV), Türkiye’de Serebral Palsi (SP) konusunda geniş hizmet yelpazesine sahip ilk ve tek kuruluştur. Serebral Palsili çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak, meslek sahibi olmaları ve hayata kazandırılmaları için gerekli faaliyet ve gayretlerde bulunup, Serebral Palsili çocuklar ve ailelerinin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen, sosyal hayatta daha fazla yer edinebilen bireyler olmaları için gayret etmektir. İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 35 bin 569 metrekare alan üzerinde; Metin Sabancı Okulları, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Aile Danışma Merkezi bulunan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı; kurulduğu günden bugüne 30 bine yakın çocuk ve ailesine hizmet verdi ve destek oldu.