Ana Sayfa İlaç “Kendin için 1 Ara’lık”

“Kendin için 1 Ara’lık”

AYRIMCILIK VE ÖN YARGILARDAN VAZGEÇMEK İÇİN

# D O K U N

Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Dokun” temasıyla gerçekleşen TedX BahçeşehirUniversity Salon, 1 Aralık Dünya AIDS Günü yaklaşırken videolar ile binlerce kişiye ulaşıyor. Prof. Dr. Serhat Ünal, Ömer Ongun, Ebru Baki, Hakan Erbil; cesareti, hastalıkla yaşamayı, önyargıları yıkmayı ve iyilik hareketi yaratmayı anlatarak “Kendin için 1 Ara’lık” kampanyasına destek veriyor

HIV alanında yıllardır çalışmalar yürüten Prof. Dr. Serhat Ünal, kişilerin ve kurumların potansiyellerini en etkin biçimde ortaya çıkarmaları için çalışan Ömer Ongun, televizyoncu Ebru Baki, Karanlıkta Diyalog ve Sessizlikte Diyalog projelerinin lideri Hakan Elbir’inkatılımıyla gerçekleşen “Dokun”, GSK’nın “Kendin için 1 Ara’lık” HIV farkındalık kampanyasının bir parçası olarak gerçekleşti.

İki yıldır dokun etiketi ile sosyal medyada devam eden kampanya HIV konusunda, bu sorunu yaşayan kişileri cesaretlendirmek, onları test yapmaya yöneltmeye ve yakın çevrelerindeki kişilerin hastalık hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlıyor. Kampanya, HIV’ın sarılmak ve dokunmakla birbirine geçen bir hastalık olmadığının altını çizmek üzere “dokun” mesajını seçerken, HIV+ bireylerin ihtiyaçları olan dayanışmayı da vurguluyor.

GSK Türkiye İletişim ve Hasta İlişkileri Lideri Selcen Çökdü, Kendin için 1 Ara’lık kampanyası ile HIV’ye karşı oluşan toplumsal ayrımcılığın önüne geçmeyi hedeflediklerini belirtti. Çökdü; “2 yıl önce 1 Aralık Dünya HIV/AIDS gününde başlattığımız kampanya ile HIV hakkındaki doğru bilgileri paylaşmayı, test ve tedavinin önemi aktarmayı hedefledik. HIV ile yaşayan bireylerin yanında olduğumuzu göstermek ve binlerce kişinin daha onların yanında olduğunu belirtmesi için bir manifesto yayınladık. Bugüne kadar kampanya web sayfasına girerek HIV ile yaşayan bireylerin yanındayım diyen kişilerin sayısı 110 bine ulaştı. Ayrıca, sosyal medya kampanyamız ile 18 milyon kişiye HIV ile ilgili doğru bilgileri ulaştırdık. TEDxBahçeşehirUniversitySalon:Dokun etkinliği de bu farkındalığı güçlendirmek için hayata geçirdiğimiz bir proje oldu. HIV ile yaşayan bireylerin hayatına dokunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Etkili konuşmacılarıyla büyük beğeni toplayan TedX Bahçeşehir Üniversitesi Salon: Dokun etkinliğinin videolarına gsksaglik.com üzerinden ulaşabilir.

https://www.gsksaglik.com/tedavi-alanlari/tr/hiv/tedxbahcesehiruniversitysalon-dokun.html