Ana Sayfa Ekonomi GE Sağlık ile Bahat Sağlık Grubu önemli bir teknoloji işbirliğine imza attı

GE Sağlık ile Bahat Sağlık Grubu önemli bir teknoloji işbirliğine imza attı

Tüm görüntüleme teknolojilerini içeren anlaşma, Türkiye’ye ilk defa sunulan en yeni MR görüntüleme teknolojisi SIGNA Architect 3.0T’nin yanı sıra ödüllü mamografi sistemi olan Senographe Pristina ve ultrason teknolojisinde en yüksek standardı temsil eden Voluson E-10’un temin edilmesini içeriyor.

Bu sistemlerle, Türkiye’deki ve bölgedeki sağlık uzmanları, Bahat Sağlık Grubu Küçükçekmece Atakent Bölgesinde açacağı yeni hastanesinde Radyoloji departmanında çalışan lider doktorlarla birlikte vaka incelemesi yapabilecek.

GE Sağlık, bugün Türkiye’nin önde gelen sağlık hizmetleri sağlayıcısı olan Bahat Sağlık Grubu’nun ana teknoloji sağlayıcısı olarak seçildiğini duyurdu.Anlaşma, Türkiye’ye ilk kez gelecek olan son teknoloji MR görüntüleme teknolojisi SIGNA Architect 3.0T’nin yanı sıra, ödüllü mamografi sistemi Senographe Pristina ve ultrason teknolojisinde en yüksek standardı temsil eden Voluson E-10 ultrason cihazının temin edilmesini kapsıyor.

Bahat ailesi tarafından 1994 yılında kurulan Bahat Sağlık Grubu, Türkiye’nin öncü sağlık hizmetleri sağlayıcılarından biri olarak öne çıkıyor.Bahat Sağlık Grubu’nun sahibi ve işletmecisi olduğu Batı Bahat Hastanesi, Ortomedica Hastanesi, Bahat Hospital ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi’nden oluşan dört hastane, en yüksek standartta sağlık hizmetleri sunmanın yanı sıra, doğruluk, dürüstlük ve hasta memnuniyetine olan bağlılığıyla tanınıyor.

GE Sağlık ve Bahat Sağlık Grubu, geçtiğimiz ay boyunca yakın temas halinde çalışarak en yeni görüntüleme, yaşam destek çözümleri ve ultrason sistemlerini toplam 8 yıllık servis bakım hizmetlerini de kapsayan uçtan uca bir çözüm anlaşmasına vardı. GE ayrıca, Bahat Sağlık Grubu ile yakın temas halinde olacak, klinisyenlere teknik bilgi ve eğitimler de sağlayacak.

GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin konuyla ilgili şunları söyledi:“GE’nin yeni teknoloji sağlık çözümleri, doktorların bir hastalığın teşhis ve tedavisinde karşılaştıkları klinik zorluklarla baş etmesine yardımcı olmak üzere tasarlandı. Bu anlaşmanın içeriğinde bulunan SIGNA Architect MR sistemini Türkiye’de ilk defa kuracak olmanın heyecanı içerisindeyiz. GE Sağlık olarak, Türkiye’nin öncü sağlık hizmetleri sağlayıcılarından biri olan Bahat Sağlık Grubu ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden gurur duyuyoruz. Ülkemizdeki hastaların daha kaliteli teşhis ve bakım hizmetlerine erişmesi için çalışıyoruz.”

Bahat Sağlık Grubu Başkan ve CEO’su Dr. Reşat Bahat ise anlaşmayla ilgili şöyle konuştu: “Bahat Sağlık Grubu, doktorlarımızın teşhis yeterliliğini güçlendirmeye ve hastalara kapsamlı bakım sağlamaya yönelik yeni nesil teknoloji ve çözümlere büyük önem veriyor. GE Sağlık, donanım ve yenilikçi yazılımları bir araya getiren MR, mamografi ve ultrason çözümleri ile hastanemizdeki doktorların erken teşhis ve tedavi sunmasına yardımcı oluyor. GE Sağlık ile işbirliğimiz, yalnızca kaliteli sağlık hizmetleri sağlama alanındaki lider pozisyonumuzu güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda ülkemizin vatandaşlarını daha sağlıklı hale getirme çalışmalarını da destekliyor.”

Anlaşma, GE Sağlık’ın hastalara daha rahat, hızlı ve hedefe yönelik teşhis imkânı sağlayan görüntüleme teknolojisine sahip, geniş tünelli ve eXpress ayrılabilir masalı SIGNA Architect 3.0T MR sisteminin Türkiye’ye ilk defa sunulmasını da kapsıyor. SIGNA Architect MR sistemi, GE Sağlık’ın yeni üretkenlik platformu olan SIGNAWorks’ü de içeriyor. SIGNAWorks standart uygulama portföyü, klinisyenlerin beyin, omurga, kalp ve kas-iskelet sistemi görüntüleme, onkoloji değerlendirmesi ve pediatri gibi tüm uygulama alanlarında istenilen sonuçları elde etmesini sağlayan yüksek kaliteli ve verimli görüntüleme becerilerinden oluşan kapsamlı bir sistemdir.

Bahat Sağlık Grubu, kadınlar tarafından tasarlanan ve kadınların mamografi sırasında yaşadığı rahatsızlığı, ağrıyı ve gerginliği azaltmaya yardımcı olan, GE’nin en yeni mamografi sistemi Senographe Pristina’ya da sahip olacak.Sektörde ilk defa hasta tarafından meme kompresyonu imkanı tanıyan uzaktan kumandaya sahip bu teknoloji, mamografinin hasta için rahat bir deneyim olmasını sağlıyor. Bir teknoloji uzmanının yardımıyla çekim sırasında hastanın sıkıştırmayı uzaktan kumanda ile ayarlayabildiği bu sistem, hasta açısından oldukça konforlu bir mamografi tecrübesi yaşamalarına imkân tanıyor.

Ülke genelindeki kliniklere ve hastanelere görüntüleme sistemleri, yaşam destek çözümleri ve ultrasonsistemleri gibi çeşitli gelişmiş sağlık teknolojileri sunan GE Sağlık, 30 yıldır Türkiye’nin sağlık sektörünü destekleyen uzun süreli çözüm ortağı olmuştur. GE Sağlık, Türkiye’de 350 kişilik çalışan kaynağıyla ülkemize ve bölgeye hizmet vermektedir.