Ana Sayfa İlaç Berko İlaç’a Buzda Engel Yok ile Madalya

Berko İlaç’a Buzda Engel Yok ile Madalya

Otizmli çocuklardan oluşan buz pateni takımını kuran Berko İlaç, engel tanımayan bir takımın destekçisi oluyor. “Buzda Engel Yok” mottosuyla antrenmanlara başlayan takım, otizmin bir engel olmadığına dikkat çekmeyi amaçlıyor.
http://berkoilac.com.tr/berko-ilaca-buzda-engel-yok/

Türkiye Buz Pateni Federasyonunca Samsun’da düzenlenen, Artistik Buz Pateni 1919 Atatürk Kupası ve Amatörler Yarışması’nda şampiyon olan; ‘Buzda Engel Yok’ buz pateni takımının otistik sporcularından Betül Okutucu, altın madalyaya layık görüldüğü bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre sosyal sorumluluk konusuna verdiği önemden yola çıkan Berko İlaç, çocuklara ve topluma katkı sağlamak amacıyla 2017’de kurduğu, otizmli beş çocuktan oluşan buz pateni takımı, otizmin bir engel olmadığına dikkat çekmek için çalışmalarına devam ediyor. Berko İlaç’ın antrenörlük unvanı olan iki yöneticisi tarafından gönüllülük esaslı çalıştırılan takım, aldığı altın madalya ile otizmin bir engel olmadığını bir kez daha göstermiş oldu.

Yarışma sonrası otistik sporcu Betül Okutucu ve ailesi, Berko İlaç Uzman Tıbbi Satış Temsilcisi ve 2. Kademe Artistik Buz Pateni Antrenörü Mehmet Güneş ve Berko İlaç Erzurum Bölge Müdürü Erdal Köşger, Gençlik ve Spor İl Müdürü (GSİM) Fuat Taşkesenligil’i ziyaret etti.