Ana Sayfa Ana Sayfa Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markasının Global Vizyonu

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markasının Global Vizyonu

Zade Global Genel Müdürü Beril Koparal, MSc, MBA; 
“Türkiye’den çıkan ilk global sağlıklı yaşam markası Zade Vital ile ülkemiz topraklarında yetişen bitki ve tohumlar ile tüm dünyaya sağlık dağıtmaya devam edeceğiz.

Tüm dünyanın doğala ve sağlıklı yaşama yöneldiği bu dönemde öncelikli hedefimiz; ülkemizin zengin kaynaklarından elde ettiğimiz ve dünya pazarlarında daha önce sunulmamış yenilikçi ürünlerimizle yerli ilaç sanayimiz adına büyük bir fırsat elde etmek. Bunun için Grup olarak son beş yılda 50 milyon USD Ar-Ge ve üretim yatırımı yaptık. Zade Vital İlaç Üretim Tesisleri ile Avrupa’nın en büyük GMP standartlarında yumuşak kapsül üretim tesislerini ülkemize kazandırarak, ilk yerli geleneksel bitkisel tıbbi ürün ilaç ruhsatı alma başarısını elde ettik.”

Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde gerçekleştirilen 50 Güçlü Kadın CEO Listesi’nde bu sene de yer alan uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren Zade Global Inc. Genel Müdürü Beril Koparal MSc, MBA şirketin çalışmaları ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Zade Global’in bir parçası olduğu Helvacızade Grubu, 130 yıldır Türkiye ekonomisinin öncü güçleri arasında yer alıyor. Amacımız; daha sağlıklı yarınlara destek olacak ve küresel ölçekte söz sahibi olacak milli markalar geliştirmek. Bunun temelinde de Ar-Ge alt yapısının güçlü olması ve dünya standartlarının üzerine çıkacak bir kalite anlayışı ile üretim yapabilmek yatıyor. Yerli ilaç sanayiinin bir temsilcisi olarak, Konya’daki iki Ar-Ge merkezimiz ve ileri teknoloji ile üretim yapan tesislerimiz, alanında ilk ve tek olan olmamızı sağlayan kalite-sistem standardizasyonu belgelerimiz ile ülkemizin de sağlık alanında yenilikçi ürün geliştirebildiğini tüm dünyaya göstermek istiyoruz. Bunu kanıtlamak için son beş yılda yaptığımız 50 milyon USD’lik yatırımın yanı sıra dünyada, tüm sektörler içinde hijyen ve sanitasyon yönetim sistemi standardı belgelendirmesini (TS 13811) alan ilk yerli ilaç firması olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu standard ile küresel ölçekteki iddiamıza güçlü bir destek sağlıyoruz.

Doğal ve sağlıklı yaşam bilincinin tüm dünyada artması ülkemizin zengin bitkisel kaynakları için büyük bir fırsat sunuyor. Dünya sağlıklı yaşam (wellness) pazarının büyüklüğü yaklaşık 3,7 Trilyon USD*. Biz de ülkemiz adına bu pazardan pay almak için, öncelikli olarak ülkemizde yetişen bitki ve tohumlar üzerinde Ar-Ge çalışması yapıyor, Avrupa’nın en büyüğü olan ve GMP (Good Manufacturing Practices / İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında üretim yapan Zade Vital İlaç Üretim Tesislerimizde katma değeri yüksek ürünler haline getiriyoruz. Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası olarak sunduğumuz Zade Vital, 130 farklı ürün ve 537 farklı form ile alanında dünyanın en zengin ürün çeşitliliğini sunuyor.

Zade Vital ürünlerini tüm dünyada “Akdeniz, Karadeniz ve Anadolu topraklarından gelen sağlıklı bitkisel ürünler”olarak tanıtacağız.

Zade Global Inc. olarak Zade Vital ürünlerimiz Kasım ayında ABD pazarına girecek. Ürünlerimizi halen göndermekte olduğumuz ülkeler arasında Hollanda, Hırvatistan, Singapur, Hong Kong, Yemen, Pakistan ve Bosna Hersek bulunuyor. Ürün göndermeye hazırlandığımız ülkeler ise İspanya, Portekiz, Rusya, İran, Güney Kore, Azerbaycan, Ürün, Filistin ve Kazakistan. 2020 yılından itibaren de Asya ve Ortadoğu pazarlarını hedefliyoruz.

*https://globalwellnessinstitute.org/press-room/statistics-and-facts/

 

Beril Koparal, MSc, MBA
Zade Global Genel Müdürü

24.11.1971’de İstanbul’da doğan Beril Koparal, orta öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümü’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Tıbbi Biyoloji ve Genetik yüksek lisansını bitirdi. 1993-1997 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı ve aynı konuda doktora çalışmalarına devam etti. 1997 yılında üniversiteden istifa ederek ilaç sektörüne danışmanlık vermeye başladı. 1997 – 2005 yılları arasında Deonta ve Deomed isimli sağlık iletişim şirketlerinde yönetici ortak olarak görev yaptı. 2000-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi Çağdaş Bilimler Vakfı’nda Pre-MBA tamamladı. 2005 yılında BBMediks isimli kendi sağlık iletişimi şirketini kurdu. 2006 yılında İngiltere, Londra’da Talking Image’dan İmaj Danışmanı sertifikası alarak imaj danışmanı oldu. 2006 yılında Maltepe Üniversitesi ve Kırmızı Danışmanlık’tan Koçluk eğitimi aldı. 2007 Mart’ında Paris’te 2006 Eylül’de başlayan NLP Eğitimi’ni NLP School Europe sertifikasıyla tamamladı. 2007 yılında Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında kendi şirketini dünyanın en büyük sağlık iletişim şirketi Ogilvy Healthworld / CommonHealth ile birleştirerek yönetimin başına geçti. 2012 yılında Hollanda’da “Emergenetics” eğitimi alarak Türkiye’nin ilk Emergenetics eğitmeni oldu. 2010-2015 Şubat ayı arasında Ogilvy Healthworld / CommonHealth Türkiye’nin Genel Müdürü ve Kuzey Afrika / Ortadoğu (MENA) İş Geliştirme Direktörü olan Koparal, Yeditepe Üniversitesi Biyoteknoloji Doktorası, Kanada Victoria Üniversitesi’nde de Erişkin Eğitimi Master’ı ve Anadolu Üniversitesi Fitoterapi Yüksek Lisansı’na devam etmektedir. American Fitness Profesional&Associates (AFPA)’dan Nutrition&Wellness Consultant sertifikasına sahiptir. Beril Koparal Mart 2015 itibariyle Zade Vital® Genel Müdürü ve Zade® & Zade Vital® İbn-i Sina Ar-Ge Merkezi Müdürü olarak kariyerini sürdürmektedir.

Pembe Hanım Kanser Hastaları ve Yakınlarıyla Yardımlaşma Derneği başkan yardımcısı olan Koparal, Deneysel Tıp Araştırmaları Enstitüsü’nde kanser üzerine çalışmalar yaptığı 80’li yıllardan beri kanserle ilgilenmektedir.

Türkiye’de dermokozmetik ve vitamin desteklerinin eczanede yerini almasıyla beraber bu konuda pek çok firma ile eczane iletişimi ve ürün entegrasyonu çalışmaları yapmaya başladı. Eczacı dernekleri ile ortak pek çok eğitim yaptı. Türkiye’nin ilk aktüel eczacı dergisi olan“Farmagazin”i çıkarttı. Halen düzenli olarak Farmagazin ve OTC News Dergilerinde ve Konya Yeni Gün Gazetesi’nde köşe yazıları yazmaktadır. 4 adet şiir kitabı ve 2 adet temalı kitap yazarı olan Koparal, 3 kız (21, 19 ve 16) annesidir.