Ana Sayfa İlaç Shire Türkiye çalışanlarından Global Yardımlaşma Günü’nda anlamlı destek

Shire Türkiye çalışanlarından Global Yardımlaşma Günü’nda anlamlı destek

Dünyanın önde gelen biyoteknoloji şirketlerinden Shire, Türkiye’de ve dünya genelinde çalışanlarının içinde yaşadıkları topluma fayda sağlayacak projelerde gönüllü olmasına öncülük ediyor. Bu kapsamda tüm Shire Türkiye çalışanları her yıl düzenlenen “Global Yardımlaşma Günü” (“Global Day of Service”) kapsamındaRobotel Türkiye Derneği’yle bir araya gelerek protez el ihtiyacı olan çocuklar için 18 adet robotel hazırladı.

Robotel Türkiye Derneği, protez el ihtiyacı duyan çocuklara özel ölçü ve niteliklerde 3 boyutlu yazıcılarla üretilmiş, ekonomik ve kullanılabilir robotel uygulamaları geliştiriyor. Robotel Türkiye Derneği, gönüllülerinin de desteğiyle, el ve parmak deformasyonu olan çocuklar için ürettiği robotelleri Türkiye’nin her köşesindeki ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak teslim ediyor.

Proje kapsamında Shire Türkiye çalışanları, sadece çocukların hayatlarını kolaylaştırmayı değil, aynı zamanda onlara hayal dünyalarını temsil eden temalı ellerle kendilerini eksik değil, güçlü hissetmelerini amaçlayan “Robotel Hareketi”ne destek verdi. 18 robotelin sponsoru olan Shire Türkiye’nin 122 çalışanı, Shire VI. Liderlik toplantısında bir araya gelerek robotellerin 7 aşamalı montajını gerçekleştirdiler. Hayallere El Ver sloganıyla gerçekleşen projeyle, Shire Türkiye çalışanları teknolojinin engelli çocukların hayatını nasıl değiştirebileceğini gözler önüne serdi.

Ilk roboteli hayata geçirdigi 2014 yılından bu yana Türkiye’nin her köşesine uzanan bir dayanışma ağı kurarak 80’i aşkın robotel tasarlayan Robotel Türkiye Derneği, 2500’den fazla gönüllü ve 300’den fazla 3 boyutlu yazıcı ile hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor.

Daha iyi bir dünya vizyonuyla hastaların hayatlarına katkı sunan Shire çalışanları, içinde yaşadıkları toplumlara faydalı olmak için çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde görev alıyorlar. Bu kapsamda dünya çapında her yıl Global Yardımlaşma Günü’nde (“Global Service Day”) Shire çalışanları, ihtiyaç sahibi çocukların yanında olmaya çalışıyor. Geçen yıl tüm dünyada 7300’den fazla Shire çalışanı, yaklaşık 300 lokasyonda toplam 29 bin saatten fazla gönüllü olarak çalıştı.

Shire Hakkında

Shire, nadir hastalıklar ve özel uzmanlık gerektiren tıbbi koşullardan etkilenen hastalara hizmet etmeye odaklanan, dünyanın önde gelen biyoteknoloji şirketlerinden biri. Şirket, Hematoloji, İmmünoloji, Nörobilim, Oftalmik, Lizozomal Depolama Bozuklukları, Gastrointestinal / Dahiliye / Endokrin ve Herediter Angioedema dahil olmak üzere çekirdek terapötik alanların çoğunda 100’den fazla ülkede sınıfında en iyi ürünleri geliştirmeye çabalıyor.

Shire çalışanları, her gün ortak bir misyon ile iş başı yapıyor: Bu misyon, dünya genelinde nadir görülen hastalıklardan ve özel uzmanlık gerektiren tıbbi koşullardan etkilenen, hayatlarını dolu dolu yaşamalarını sağlayacak etkili tedavilerin eksikliğini hisseden yüz milyonlarca insanın hayatında çığır açacak tedavi yöntemlerini geliştirip, bu kişilere ulaştırmak.