Ana Sayfa Duyurular&Mevzuat HIMSS’18 EURASIA

HIMSS’18 EURASIA

Avrasya Bölgesinin Sağlık Bilişim Üssü: Türkiye

Avrasya bölgesini kapsayan HIMSS’18 Eurasia ile Türkiye, 25-27 Ekim tarihleri arasında, İstanbul’da 43 ülkenin delegasyonunu ağırlamaya hazırlanıyor. Ülkelerinin sağlık politikaları ve yatırımlarında karar verici pozisyonda bulunan 43 ülkenin üst düzey devlet yöneticileri etkinlik süresince katılımcı firmalarla işbirliği görüşmeleri yapacak.

HIMSS’18 Eurasia çerçevesinde 25 Ekim’de ayrıca T.C. Sağlık Bakanlığı ve DEİK Himayelerinde ülke temsilcilerinin katılımı ile “Avrasya Sağlık Bilişimi İşbirliği Toplantısı” düzenlenecek.

Türkiye’nin en büyük sağlık bilişim etkinliği olan HIMSS Türkiye, çıtasını yükselterek 2018 yılından itibaren HIMSS Eurasia adı ile sağlık bilişimi alanında bölgesel lider oldu. Türkiye’nin en büyük sağlık bilişim etkinliği olan HIMSS Eurasia, bu yıldan itibaren Türkiye’yle birlikte bölge coğrafyadaki Avrupa, Asya, Afrika ve Balkanları hedefleyen yeni vizyonu ile hem yabancı ziyaretçi ve katılımcı hem de uluslararası konuşmacılar anlamında çeşitliliğini artırıyor. Türkiye ve bölge ülkeler için sağlık bilişim sektörünün nabzı 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında, İstanbul Pullman Hotel’de, HIMSS’18 Eurasia Sağlık Bilişimi Fuarı ve EMRAM Eğitim Konferansında atacak. Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliği düzenlenen HIMSS’18 Eurasia Sağlık Bilişimi Fuarı ve EMRAM Eğitim Konferansı, Türkiye’den uzman konuşmacıların yanı sıra dünyaca ünlü uluslararası konuşmacılarla da ilgi odağı olacak.

HIMSS’18 Eurasia’da 43 ülke delegasyonu ile işbirliği görüşmeleri

Ekspotürk ve Satur organizasyonu ile gerçekleşen HIMSS’18 Eurasia, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın daveti ile 43 ülkenin delegasyonunu ağırlamaya hazırlanıyor. Ülke delegasyonları ile katılımcılar arasında işbirliği görüşmelerinin yapılacağı HIMSS’18 Eurasia çerçevesinde, 25 Ekim’de ayrıca T.C. Sağlık Bakanlığı ve DEİK Himayelerinde 43 ülke temsilcisinin katılımı ile“Avrasya Sağlık Bilişimi İşbirliği Toplantısı” düzenlenecek.Hem ziyaretçileri hem de katılımcıları için uluslararası yeni iş fırsatları sunan HIMSS’18 Eurasia, eğitim programları, nitelikli konuşmacılar ve paneller, yuvarlak masa toplantıları, çalıştaylar ve çevre ülkelerden yabancı sağlık yöneticileri ile işbirliği görüşmeleri ve yeni iş fırsatları ile sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak.

Dijital Hastane Pavilyonu örnek nitelikte

Ziyaretçilere hastanelerin dijital süreçlerinde çözümün parçası olan yazılım, donanım, cihaz ve teknolojik ürünlerin kullanımı ve uygulamaları örnekleri ile tecrübe etme imkanı sunan ‘Dijital Hastane Pavilyonu’nda, hasta güvenliğini ve kişisel verilerin mahremiyetini önceleyen, sağlık profesyonellerinin hasta bakımı ile ilgili işlerini kolaylaştırarak hastaya daha iyi ve kaliteli zaman ayırmasını sağlayan sistemler paylaşılacak.

Geleceğin sağlık bilişimi nasıl şekillenecek?

Çok sayıda uluslararası konuşmacının katılımı ile gerçekleşecek HIMSS’18 Eurasia’da gelecekte sağlık bilişiminin nasıl şekilleneceği konuşulacak. Başta İngiltere, İtalya, Amerika, İsveç, Danimarka ve Birleşik Arap Emirliklerinden üst düzey sağlık bilişimi profesyonellerinin konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte;

  • ABD’den UC SanDiego Health Sağlık Bilgi Sistemleri Müdürü ve Başhekim Yardımcısı Christopher Longhurst, “Hasta odağında sağlık hizmet sunumundan ‘hasta’nın yönetiminde sağlık hizmet sunumuna” konu başlığında;
  • BAE’den Dubai Sağlık Otoritesi, Sağlık Veri ve Bilgi Analiz Departmanı, E-Sağlık Bölüm Başkanı, Osama Elhassan, “Hasta odağında sağlık hizmet sunumundan ‘hasta’nın yönetiminde sağlık hizmet sunumuna” konu başlığında;
  • İngiltere’den, HIMSS Klinik Hizmetler Başkanı ve İngiltere Kamu Sağlığı Kıdemli Danışmanı Charles Alessi, “Klinik Bakış Açısıyla Hastanelerden Evde Bakıma: Kronik Hastalık Yönetimi, Evde Sağlık Hizmetleri” konu başlığında,
  • İtalya’dan Istituto Clinico Humanitas Hastanesi Bilgi Sistemleri Müdürü Elena Sini “Sağlıkta nesnelerin interneti” konu başlığında gündemdeki yenilikleri ve geleceğin sağlık bilişim yönetimini konuşacaklar.