Ana Sayfa İlaç AbbVie’ye kurumsal itibar araştırmasından iki önemli başarı

AbbVie’ye kurumsal itibar araştırmasından iki önemli başarı

AbbVie, İngiltere merkezli araştırma ve danışmanlık kuruluşu PatientView’in hasta dernekleri ile gerçekleştirdiği “İlaç Sektörünün Kurumsal İtibarı” araştırmasında kurumsal itibarı en iyi ikinci şirket seçilirken, cilt hastalıkları hasta derneklerinin perspektifinden ise hasta odaklı yaklaşıma sahip en etkili şirket seçildi.

ünya çapında yenilikçi, hasta odaklı, spesifik tedavilere odaklanan, sürekli yeni tedaviler geliştiren global biyofarma şirketi AbbVie, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor.

Son olarak, 21. yüzyılda sağlık hizmetlerini değiştiren ve alınan sağlık kararlarında göz önünde bulundurulması gerekenleri belirlemek amacıyla “hastaları anlamak mottosu” ile yola çıkan İngiltere merkezli araştırma ve danışmanlık kuruluşu PatientView’in gerçekleştirdiği “İlaç Sektörünün Kurumsal İtibarı” araştırması sonuçları açıklandı. Dünya genelinde 95 ülkeden 1.330 hasta derneği ile gerçekleştirilen araştırmaya 46 ilaç şirketi katıldı. AbbVie, araştırmada üst üste dördüncü defa kurumsal itibarı en iyi ikinci şirket seçildi.

AbbVie Cilt Hastalıkları Hasta Dernekleri için Hasta Odaklı Yaklaşıma Sahip En Etkili Firma Seçildi

AbbVie, PatientView’in cilt hastalıkları hasta dernekleri ile gerçekleştirdiği araştırmaya göre de hasta odaklı yaklaşımıyla en etkili şirket seçildi. 52 hasta grubunun katıldığı çalışmada ayrıca AbbVie “Hasta Dernekleri ile Etkin İletişim” kuran şirketler arasında ise 2. sırada yer aldı.

AbbVie Türkiye Genel Müdürü Dr. Mete Hüsemoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz AbbVie olarak hastaların hayatında fark yaratmak için hasta yolculuğunun tamamına yönelik çalışmalar yürütüyoruz ve işimizin merkezine hastaları koyuyoruz. AbbVie’de dermatoloji alanında araştırma-geliştirme çalışmalarımız ile psöriyazis ve atopik dermatit olmak üzere immün-aracılı ciddi hastalıklarla yaşayan hastaların karşılanmamış kritik ihtiyaçlarını çözmek için çalışmalarımız sürüyor. Hastalar bizim en önemli paydaşlarımız arasında yer alıyor. Onların bizim hakkımızdaki geri bildirimleri çok değerli” dedi.

AbbVie Hakkında

AbbVie araştırmaya dayalı global bir biyofarma şirketi olarak, dünyanın en ciddi ve karmaşık bazı hastalıklarına yönelik yenilikçi ve ileri tedaviler geliştirmeyi taahhüt etmektedir.Şirketin misyonu uzmanlığını, işine adanmış çalışanlarını ve yenilikçiliğe yönelik benzersiz yaklaşımını kullanarak, başlıca dört alanda faaliyet göstermektedir.: immünoloji, onkoloji, viroloji ve sinir bilimleri. AbbVie çalışanları 75’ten fazla ülkede her gün dünyanın dört bir yanındaki insanlar için sağlık çözümlerini iyileştirmek üzere çalışmaktadır.AbbVie hakkında daha fazla bilgi için: www.abbvie.com ve www.abbvie.com.trTwitter: @abbvie,Facebook veya LinkedIn sayfamızı takip ediniz