Ana Sayfa Ana Sayfa AlchemLife Türkiye’yi öncelikli Pazar seçti

AlchemLife Türkiye’yi öncelikli Pazar seçti

W- Alchem Türkiye Genel Müdür’ü Recai Özbir ile ülkemize yeni giren AlchemLife ve vizyon hedefleri üzerine bir söyleşi yapacağız;

Recai Bey Alchem hakkında bilgi paylaşır mısınız?

R.Ö.-1935’te kurulan Alchem International, ilaç, kozmetik ve besin desteği üreticilerine fitokimyasal hammadde sağlayan İsviçre kökenli bir şirket. Bini aşkın çalışanı olan ve Avrupa, ABD ve Hong Kong ‘ta bulunan bölge ofisleriyle 35 ülkeye ihracat gerçekleştiren şirket, geçen yılın sonu itibarı ile Türkiye pazarına da girdik. Geçtiğimiz mart ve mayıs aylarında pazara sunduğu iki ürüne Eylül ayında dört ürün daha ekleyeceğiz. Ürünlerimiz sadece eczaneler aracılığıyla tüketicilerle buluşturuyoruz.

W- AlchemLife ürünlerini diğer ilaçlardan ayıran özelliği nedir?

R.Ö.- AlchemLife tarafından PhytoAdvance™ teknolojisi ile İsviçre’de üretilen bitkisel gıda takviyesi Phytorelief, binlerce yıllık bitkilerle tedaviyi en ileri teknoloji ile birleştiriyor.  Üçlü güçlü etkisiyle ve içerdiği Nar & Zerdeçal & Zencefil kombinasyonu ile doğal formülasyon olma özelliği taşıyan Phytorelief’in uluslararası düzeyde yayınlanmış çalışmaları bulunuyor. Şeker, gluten ve laktoz içermemesi sebebiyle de bu içeriklere hassasiyeti olan kişilerce rahatlıkla kullanılabiliyor. Fitoterapistler zencefil, zerdeçal ve kabuğuyla birlikte tüm nar meyvesinin bağışıklık sisteminin desteklenmesi, ağız hijyeni ve boğaz sağlığı, diş sağlığının korunması, soğuk algınlığı ve grip semptomlarının giderilmesine yardımcı olarak 4 mevsim koruma sağlamaktadır.

Patenti AlchemLife’e ait olan PhytoAdvance™  teknolojisi ile bitkilerin bütünsel doğallığı korunurken, doğru bitki karısımları ile ürünlerden maksimum fayda görülmesi sağlanıyor. AlchemLife tarafından son 20 yılda geliştirilip klinik etkinliği ispatlanan PhytoAdvance™  teknolojisi; bitkilerin uygun kısımlarını bütünsel olarak işleme alarak standardize edilmiş aktif içerik elde edilmesini sağlıyor. Mayıs ayında prostat sağlığını destekleyen Prostaquil isimli ürününü pazara sunan Alchem Life, bu yıl sonuna kadar eklem sağlığı, karaciğer sağlığı ve gastrointestinal sistem üzerinde etkili olan 4 farklı ürününü de Türkiye pazarına sunacaktır.

AlchemLife, fitoterapi alanındaki doğru bilgi ve farkındalığı hem sağlık çalışanları hem de toplumda yaygınlaştırarak doğru bitkisel çözümleri sağlık arayan insanlara yüksek etkinlik ve güvenlik profilinde ulaştırmayı kendine misyon edinmiştir.

W- Fitoterapi ürünlerinizin dünyada bilinirlik ve güvenirliği hakkında bilgi alabilir miyiz?

R.Ö.-Amerika, Avrupa ve Asya dahil olmak üzere, dünyanın dört bir yanında bulunan AlchemLife, uluslararası olarak mükemmelliği ile biliniyor. Alchem International tesisleri, A.B.D. Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Dünya Sağlık Örgütü ve Fransız Sağlık Ürünleri Güvenliği Dairesi tarafından belgelendirilmiş.

W- Fitoterapi ülkemiz için henüz yeni bir konu, AlchemLife olarak hedefleriniz nelerdir?

R.Ö.- Türkiye’de bitki kaynaklı gıda takviyelerinin bulunduğunu, bitkisel içerikli fitoterapi bilimine uygun ürünlerin yer aldığı pazarın ise henüz çok bakir olduğunu belirtmeliyim. Faaliyetlerimiz hakkında; Şirketimizin global cirosu 300 milyon civarında. Alchem Türkiye olarak ise 2018 ciro hedefimiz 8 milyon TL. Merkez ofisimiz açısından Türkiye öncelikli pazarın birinci sırasındadır.

W- Değerli Recai Bey Fitoterapi alanında başarılar dileriz.