Ana Sayfa Ana Sayfa Novartis İlaç Türkiye’ye 3 büyük ödül birden!

Novartis İlaç Türkiye’ye 3 büyük ödül birden!

Novartis İlaç Türkiye, bu yıl da alanında prestijli üç farklı kuruluş tarafından ödüle layık görüldü. Kurum kültürü oluşturulması alanında araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunan Great Place to Work şirketinin düzenlediği “2018 Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde “En İyi 2. Şirket” oldu ve 3. kez üst üste “Türkiye’nin En İyi İşvereni” ödülünü aldı.

Novartis İlaç Türkiye, bu yıl da AON Hewitt Türkiye’nin gerçekleştirdiği ve şirketlerin çalışan bağlılığı, liderlik, işveren markası ve performans kültürü başarı kriterlerine göre değerlendirildiği araştırmada “En İyi İşyeri” seçildi.

Ayrıca 17.’si düzenlenen Capital Dergisi’nin Türkiye’de iş dünyasının en beğenilen şirketleri araştırmasında Novartis İlaç Türkiye, “En Beğenilen İlaç Şirketi” oldu.

İstanbul, 15 Mayıs 2018 – Türkiye’de insan kaynağına yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Novartis İlaç, bu alanda gerçekleştirdiği çalışmaların sonucunda aldığı ödüllere bu yıl da yenilerini ekledi. Great Place To Work şirketinin düzenlediği “2018 Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırmasında Novartis İlaç Türkiye, En İyi 2. Şirket oldu ve Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri seçildi. 3.kez üst üste alınan bu ödülün yanı sıra, bu yıl Novartis İlaç, özel ödül kategorisinde İş ve Yaşam Entegrasyonu ödülüne de layık görüldü.

İnsan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Aon Hewitt’in 2017 Aon Best Employers – En İyi İşyerleri programının da sonuçları belli oldu. Aon Hewitt Türkiye tarafından yapılan Türkiye’nin en geniş katılımlı işyeri araştırması olan bu programda; Novatis İlaç Türkiye, bu yıl da “AON Best Employer-Türkiye’nin En İyi İşyeri”ödülünü aldı. Toplamda 5. kezEn İyi İşyeri olan Novartis, 2015’ten bu yana 3 sene üst üste En İyi İşyeri ünvanını alarak “Sürekli Mükemmelik” ödülünü de almaya hak kazandı.

Novartis İlaç Türkiye’ye bir ödül de Capital Dergisi’nin Türkiye’de iş dünyasının en beğenilen şirketleri araştırmasından geldi.59 sektörden 500’ün üzerinde şirketi temsilen 1.400 yöneticinin katıldığı araştırmada sektörlerin en beğenilen şirketleri, ilgili sektörün profesyonellerinin görüşleri alınarak belirlendi ve Novartis İlaç Türkiye, En Beğenilen İlaç Şirketi” seçildi.

“Çalışan mutluluğu en önemli odağımız”

Türkiye’nin en iyi işyerleri arasında yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Novartis Grup Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Senay Kızılkaya konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Novartis İlaç Türkiye olarak çalışanlarımız bizim en büyük değerimiz ve önceliğimiz. Daha iyi bir şirket olma yolunda çalışanlarımızın görüşleri ve geri bildirimleri bizim için çok önemli. Bugüne kadar esnek ve iş birliği kültürüne dayalı çalışma modellerimizle sektörümüze de örnek olmaya çalışıyoruz. Aldığımız ödüller de hem doğru yolda olduğumuzu gösteriyor hem de bizi daha iyi şeyler yapmak için motive ediyor.” dedi.

Novartis İlaç ödülleri

AON En İyi İşyeri Ödülü: 2015, 2016, 2017; Sürekli Mükemmellik Ödülü 2017

Great Place to Work Türkiye’nin En İyi İşverenleri Ödülü: 2016, 2017,2018; Kadın İstihdamında Sürdürülebilirlik Ödülü: 2016; İş ve Yaşam Entegrasyonu Ödülü: 2016, 2017

Capital En Beğenilen İlaç Şirketi Ödülü: 2014, 2015, 2016, 2017

Top Employer Enstitüsü Türkiye ve Avrupa En İyi İşveren Sertifikası: 2017