Ana Sayfa Yapay Zeka & Teknoloji Kablosuz sensörler hasta verilerini topluyor

Kablosuz sensörler hasta verilerini topluyor

Kablosuz sensörler kullanılarak, hastaların kritik sağlık verileri toplanacak. Kablosuz sensörler ile toplanan veriler sayesinde hastaların durumu anlık olarak izlenebilecek.

Kablosuz sensörler ile sağlık takibi
Uluslararası bir araştırmacı ekibi tarafından geliştirilen cilt benzeri kablosuz sensör, sıcaklıktan basınca kadar her şeyi toplayabiliyor. u bilgi daha sonra sağlık çalışanlarına kablosuz olarak hızlı bir şekilde gönderiliyor ve tıbbi uzmanlara hastalarındaki değişiklikleri izlemek için daha kolay ve etkili bir yol sağlar. Bu sensörler özellikle yatalak hastalar için sağlık takibini kolay hale getirebilecek potansiyelde.

Uber bisiklet paylaşım servisi aldı
Uber bisiklet paylaşım servisi olan Jump ile ortaklık kurdu. Uber bisiklet paylaşım servisi ile kullanıcılara temiz, eğlenceli ve sağlıklı bir ulaşım sunmayı planlıyor. Uber bisiklet paylaşım işine giriyor Günümüzde otomobiller gibi bisikletler …

Bir hastanın vücudunda 65 tane arklı noktaya sensörlerin yerleştirilebileceği belirtiliyor. Sensörlerin yapısındaki esneklik sayesinde, hasta herhangi bir rahatsızlık da duymuyor. Sensörden toplanan verilerin, sağlık kuruluşundaki ilgili sağlık görevlilerine iletilmesi sayesinde anlık olarak takip mümkün oluyor.

Araştırmacılar, bu sensörleri büyük bir klinik deney ile test etmeyi planlıyor. Ayrıca kalp atış hızı ve solunum hızları hakkında verilerin toplanabilmesi için ek özelliklerin entegre edilmesi planlanıyor.