Ana Sayfa Ekonomi Yerli ilaç çalışması başlatıldı

Yerli ilaç çalışması başlatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yerli ilaçla ilgili bir çalışma başlattıklarını söyledi. Daha önce Yeni Şafak’ın gündeme getirdiği konu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilaçta ‘Yerli ve milli’ vurgusuyla vücut buldu. Yerli ilaç konusunda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” İlaç meselesinin yerli bir karadeliğe dönüştürülmesine kesinlikle izin veremeyiz” demişti.

eni Şafak’ın bir yazı dizisiyle duyurduğu yerli ilaç konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan önemli bir açıklama geldi.

Bakan Sarıeroğlu, yerli ilaçla ilgili bir çalışma başlattıklarını söyledi. Ayrıca Bakan Sarıeroğlu, NTV’de katıldığı canlı yayında kanser hastalarına ilaç müjdesi vererek, “4 kanser ilacını daha geri ödeme listesine aldık” dedi.

İLAÇ SEKTÖRÜNDE “KARADELİK” VURGUSU

Türkiye her alanda olduğu gibi sağlık alanında da yerli ve milli hedeflerinde tam gaz yol alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yerli ilaç ve plazma üretiminde atılan adımlar stratejiktir. Son zamanlarda atılan ve ilaçta yerlileşme anlayışımızla asla uyuşmayan birtakım adımların da en kısa sürede düzeltileceğini ümit ediyorum. Türkiye, yerli ilaç sanayinin önünün kesilmesi pahasına, küresel ilaç sektörünün önünü açarak milyarlarca dolarını havaya savuracak bir ülke değildir. İlaç meselesinin yerli bir karadeliğe dönüştürülmesine kesinlikle izin veremeyiz. Kurulumuzun da gayretleriyle bu konuda önümüzdeki dönemde çok önemli adımların atacağına inanıyorum” dedi.

'İlaç meselesinin kara deliğe dönüşmesine izin veremeyiz'

‘İlaç meselesinin kara deliğe dönüşmesine izin veremeyiz’
14 Mart Tıp Bayramı programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık alanında yerli üretime verdiği önemi yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘İlaç meselesinin yerli bir kara deliğe dönüşmesine izin veremeyiz’ şeklinde konuştu.