Ana Sayfa Tıp&Sağlık Tıp öğrencilerinin TUS mağduriyeti devam ediyor!

Tıp öğrencilerinin TUS mağduriyeti devam ediyor!

Tıp eğitiminin yoğunluğu bir taraftan tığ öğrencilerde sıkıntı yaratırken, diğer taraftan bir diğer stres kaynağını da TUS dersaneleri oluşturuyor

Son zamanlarda Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) için kurs veren ve dersane faaliyeti gösteren kurumlar hakkında tıp öğrencileri ve kursiyerlerinin bir çok şikayeti var.

Doktorlarsitesi kendine gelen bir şikayeti şu şekilde paylaştı:

“Bugün öğrenciyiz diye bizi kandıran dersanelerden herkesin haberinin olmasını istiyoruz. TUS dersaneleri neredeyse tıp fakültesi olan her ilde var ve kayıt alırken bir sürü vaatler sözler veriyorlar. Ancak yazıldıktan sonra biz tıp öğrencilerini yolunacak kaz gibi ve soyulacak bir banka gibi görüp asla verdikleri sözleri tutmuyorlar. Etik bildirgelerinde her şehir bizim için aynıdır ayrımcılığı yoktur, yazan bu kurum, verdiği sözü tutmuyor, her şehrin kendine özel ders anlatan hocası var diye açıklama yapıp, her şehre başka hoca gönderip ayrıca diğer hocalardan da yararlanma imkanı sunmamaktadır. Bulunuduğumuz şehirde de böyle bir problem yaşıyoruz, bu konuda resmen hayal kırıklığına uğradık, uçuk fiyatlarla insanları kayıt edip sonra da kandırılmasına tepkiliyiz.

Halbuki hiçbirimize böyle sözler verilmemişti.  Bu konu ile ilgili yasal şikayette de bulunmaya hazırlanıyoruz ve malum dersane uyduruk gerekçelerle sözleşmelerimizi dahi tarafımıza vermiyor. Tıp öğrencileri olarak bu soyguna boyun eğmektense haksızlığımızın herkese duyurulmasını istiyoruz.”