Ana Sayfa Duyurular&Mevzuat Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Kanser tedavisi süren çocukların ailelerine iş ve maddi destek sağlamak üzere gezici bir kafe olarak hizmet veren Umut Kafe, dünyanın en büyük ilaç şirketleri arasında ilk sıralarda yerini alan Pfizer İlaç’ın Ortaköy’deki Genel Müdürlüğü’nde 5 gün boyunca ziyaretçilerini bekleyecek.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın Ford Otosan’ın desteğiyle hayata geçirdiği Umut Kafe, bu kez dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden Pfizer İlaç’a konuk olarak, umut dağıtmaya hazırlanıyor. Çocuklarının devam eden kanser tedavileri için şehir dışından gelmek zorunda kalan ebeveynlere maddi gelir sağlamak üzere İstanbul’un çeşitli noktalarında gezici olarak çay, kahve ve atıştırmalık servisi yapan Umut Kafe, 5-9 Şubat tarihleri arasında Pfizer İlaç’ın bahçesinde konuşlanarak, ziyaretçilerini bekleyecek. Yolu Ortaköy’den geçen ziyaretçiler Umut Kafe’ye uğrayarak birbirinden lezzetli atıştırmalıkları tadabilir; çay, kahve gibi sıcak içeceklerle içlerini ısıtabilir, böylece çocuklarının tedavileri sürecinde ailelere küçük de olsa destek sağlayabilir.

Kanserli Çocukların Aileleri Hem Hazırlıyor Hem de Umut Kafe’de Servis Ediyor

KAÇUV’un umut dağıtan sosyal sorumluluk projesi “Umut Kafe”, bir transit aracın gezici kafeye dönüştürülmesiyle hayata geçirildi. İstanbul’un çeşitli noktalarında çay, kahve ve atıştırmalık servisi yapan Umut Kafe, çocuklarının tedavileri için şehir dışından gelmek zorunda kalan ve bu nedenle mevcut işlerini kaybeden toplamda 50’den fazla ebeveyne hem yiyecek içecek üretiminden hem de servisinden olmak üzere gelir kaynağı yaratıyor. “Umut Kafe”, 2018 yılı içerisinde de Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde konumlandırılmaya devam edecek.

Umut Kafe’yi misafir etmek isteyen kurum ve şirketler için iletişim:

KAÇUV:

Telefon: (0212) 291 31 10

E-mail: bengu.kilit@kacuv.org

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi’nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

Aile Evi Hakkında:

2012 Mart ayında düzenlenen kampanyalar ve İstanbul Valiliğinin destekleri ile inşa edilen Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyor. Aile Evi 2 adet tek kişilik, 12 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor. Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası ve oyun bahçesi bulunuyor. Ayrıca çocukların yaş grupları doğrultusunda oyun odası içerisinde bilgisayar, dvd ve televizyon bulunuyor. Bütün odalarda banyo, buzdolabı, televizyon ve klima olan mekânda, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ortak alan bir mutfak ve çamaşırhane de hizmet veriyor. “Aile Evi projesi” ile gıda, giyecek gibi yardımların yanında hem çocuklar hem de ebeveynleri için psikolojik destek hizmeti de verilerek bu zorlu süreçte ailelerin yanında oluyor. “Aile Evi” çalışmalarının en öncelikli hedefi projenin genişletilerek daha çok aileye ulaşılması.