Ana Sayfa Ana Sayfa DSÖ 2020 yılında hangi hastalığın en çok görüleceğini açıkladı

DSÖ 2020 yılında hangi hastalığın en çok görüleceğini açıkladı

Paylaş

‘Psikopatlar ve Kurbanları’ adlı romanı ile ilgili seminer veren Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi PDR Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Ankay, Dünya Sağlık Örgütü’nün bir verisini paylaştı. Bu veride 2020 yılında tüm hastalıklar içinde birinci sırada hangi hastalığın yer alacağı bilgisi yer alıyor.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi PDR Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Ankay, kaleme aldığı Psikopatlar ve Kurbanları kitabı ile ilgili seminer verdi. Prof. Ankay, kitapta ele aldığı içeriğin önemini anlatırken Dünya Sağlık Örgütü’nün bir verisini açıkladı; Dünya Sağlık Örgütü’ne göre 2020 yılında tüm hastalıklar içinde depresyon birinci sırayı işgal edecektir

TÜM HASTALIKLAR İÇİNDE BİRİNCİ

Prof. Dr. Aydın Ankay

Prof. Dr. Aydın Ankay

Prof. Dr. Aydın Ankay yazmış olduğu “Psikopatlar ve Kurbanları” romanı ile ilgili, GAÜ PDR 4. Sınıf Seminer dersi kapsamında, öğrencilerine seminer verdi. Ankay konuşmasında; “Günümüzde insan sağlığına; özellikle ruh sağlığına verilen değer giderek çok önem kazanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre 2020 yılında tüm hastalıklar içinde depresyon birinci sırayı işgal edecektir. Bu nedenle, 21’inci yüzyıla, ‘Goleman Depresyon Çağı’ denmektedir.” şeklinde konuştu.

ANTİSOSYAL KİŞİLİK TEKNOLOJİ İLE BİRLİKTE HIZLA YAYILIYOR