Ana Sayfa Hukuk&Etik Doktor çift hakkında şikayetçi oldu

Doktor çift hakkında şikayetçi oldu

Paylaş

Rahim kanseri teşhisiyle ameliyat edilen Gülseher Taşkaya, eksik ve yanlış tedavi uyguladıklarını öne sürdüğü doktor çift hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu

Mersin’de rahim kanseri teşhisiyle ameliyat edilen Gülseher Taşkaya (53), eksik ve yanlış tedavi uyguladıklarını öne sürdüğü doktor çift hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kuaför salonu işleten Taşkaya, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Doğum Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı doktorları Evrim T. ve Devrim T., çiftinden birçok hastanın şikayetçi olduğunu belirterek, “Biri görevden alındı, diğeri ise hâlâ görevde” dedi.

RAHİM İÇERİSİNDE KİTLE
Taşkaya, rahminde oluşan kanama sonrası özel bir hastaneye gittiğini ve yapılan kontroller esnasında, rahminin içerisinde kitle olduğunun fark edildiğini söyledi. Doktorların, ‘Daha donanımlı bir hastaneye görünün’ önerisi üzerine Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvurduğunu anlatan Taşkaya, tedavisinin ilk sürecinde Kadın Doğum Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı doktorları evli çift Evrim T. ve Devrim T. ile görüştüğünü ifade etti.

‘KANSER HASTASISIN’
Doktor çiftin kendisine ameliyat olması gerektiğini söylediğini kaydeden Taşkaya, “Prof. Dr. Devrim T.’nin yaptığı rahim ameliyatı sonrası yapılan pataloji incelemesinde kanser olduğum ortaya çıktı. Prof. Dr. Evrim T. ile ameliyat sonucunda görüştüğümde bana ani bir şekilde parlayarak ‘Sen kanserlisin, hemen kemoterapi alman gerekiyor’ dedi. Biz de başka bir yer araştırmadan, başka kimseye sormadan kemoterapi almak için tekrar oraya gittik” dedi. Sevk üzerine aynı doktorlarla görüştüğünü dile getiren Taşkaya şunları söyledi: “Ameliyatımı Devrim T., kemoterapimi ise Evrim T. yapmıştı. Bir kadın doğum uzmanının kemoterapi yaptığını ilk defa duydum. Kemoterapi sürecinde de yanıma bir kez uğradılar. Evrim T. ile görüştüğümde, ‘Size yapabileceğim bir şey yok’ dedi. Onkoloji bölümüne gidince öğrendim her şeyi. Ameliyat öncesinde MR, tomografi ve parça alma gibi işlemler yapılmadan direk ameliyata almışlar.”

SAVCILIĞA BAŞVURDU
Mersin Şehir Hastanesi’nde yeniden kemoterapiye başlayan Gülseher Taşkaya, Evrim-Devrim T. çifti hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Hastanede görüştüğü birkaç hastanın da bazı eksikliklerden dolayı sorun yaşadığını öne süren Taşkaya, bir hastanın da temizlendi denilen bölgeden 3 tüp tümör çıkartılmasından dolayı hastalığının ilerlediğini ve bu sebeple hayatını kaybettiğini iddia etti. Taşkaya, Evrim T. gibi Devrim T.’nin de görevinden uzaklaştırılması gerektiğini söyledi.

GÜRAY GÜRDAL