Ana Sayfa Hukuk&Etik Öleceğini biliyor ama yine de doğuracak!

Öleceğini biliyor ama yine de doğuracak!

Paylaş

İngiltere’de bir anne, karnında bebeğinin öleceğini bildiği halde, hamilelik sürecini sonlandırmayı reddetti. Hamileliğinin 20’nci haftasında çekilen röntgenle acı gerçeği öğrenen Hayley Martin’in bu kararın arkasında yatan dürtü ise başka hayatları kurtarmaktı.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; East Yorkshire bölgesinde yaşayan 30 yaşındaki Hayley Martin, çift taraflı böbrek yokluğu teşhisi konan bebeğinin doğumesnasında ya da doğduktan hemen sonra öleceğini öğrendi.

Yürek burkan hikâye: Öleceğini biliyor ama yine de doğuracak

Doktorlar, doğum travması yaşamaması için hamileliğini sonlandırmayı teklif etti. Ancak üç çocuk annesi Martin, bebeğinin organlarını organ nakline ihtiyaç duyan yeni doğanlara nakledilebilmesi için bebeğini aldırmadı. Eşi Scott’la birlikte Martin, kızlarının canlarını kurtaracağı bebeklerin hayatlarında yaşayacaklarını düşündü.

Yürek burkan hikâye: Öleceğini biliyor ama yine de doğuracak

Noel haftası doğum yapması beklenen Martin, Ava-Joy adını verdiklerini bebeklerinin adına kendi böbreklerinden birini bağışlama sözü de verdi. Martin, “Sağlık bir hamileliğin tüm belirtileri var, Ava’yı içimde hissediyorum ama biliyorum ki sonunda onu büyütemeyeceğim” dedi.

Yürek burkan hikâye: Öleceğini biliyor ama yine de doğuracak

Ava Joy doğum sırasında hayatını kaybetmezse, ailenin bebekleriyle birkaç dakika geçirebileceği düşünülüyor. Martin-Scott çifti bebekleri için aldıkları kıyafetleri ona giydirebilecek, onunla fotoğraf çektirebilecek. Kısaca acılı anne-baba, minik bebeklerine veda edebilecek.