Ana Sayfa Tıp&Sağlık Apple Watch için yeni bir sağlık özelliği geliştiriliyor!

Apple Watch için yeni bir sağlık özelliği geliştiriliyor!

Paylaş

Sağlık odaklı özellikleriyle öne çıkmayı başaran Apple Watch için şirket yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Peki, popüler akıllı saatiçin sonraki önemli sağlık adımı ne olacak?

Apple Watch noninvazif glükoz takibi sağlayacak!

Uzmanlarla birlikte geliştirilmekte olduğu ifade edilen noninvazif glükoz takip sistemi ile Watch sensörleri üzerinden gün içerisindeki kan şekeri seviyelerinin izlenmesi mümkün olacak. Öte yandan, müdahalesiz şekilde sürekli glükoz okumasını sağlayacak teknoloji için daha yıllar olduğu, projede yer alan iki kişi tarafından paylaşılmış durumda.

Apple Watch

Geçtiğimiz günlerde, Watch’un gelecekteki modellerinde dahili EKG okuyucunun sunulacağı öne sürülmüştü. Elektrokardiyografininkalp kasının ve sinirsel iletim sisteminin çalışmasını incelemek üzere kalpte medyada gelen elektriksel faaliyetin kaydedilmesini sağladığını not olarak düşelim. Şu an için akıllı saat, bu ölçüm için ayrıca satılan üçüncü parti EKG akıllı bantlarına ihtiyaç duyuyor. Ayrıca, bunlar için aylık üyelik gerekiyor.

Görünen o ki Apple Watch zaman içerisinde kullanıcısı daha hastaneye gitmeden tüm ölçümleri önceden tamamlamış ve raporlamış olacak.