Ana Sayfa İlaç Farmafikir 2017

Farmafikir 2017

Paylaş

Farmafikir 2017 Ödül Töreni, İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde yapıldı. Birinci; Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi oldu.

29 Üniversitenin Eczacılık Fakülteleri öğrencilerinin hazırladığı 20 Proje içerisinde finale kalan 4 projenin finali, Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda yapıldı.
Eczacılık fakülteleri dekanlarının, akademisyenlerin, eczacılık bölümü öğrencilerinin, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği yönetim kurulu ve üyelerinin katıldığı final programı açılış konuşmaları ile başladı. Farmafikir tanıtım videosu, davul ritim şovun ardından öğrenci sunumları yapıldı.

BİRİNCİ; KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ

Değerlendirme Kurulu puanlamasına göre, Farmafikir yarışmasında; Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden Mona Khorshidtalab birinciliği alırken, Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden Gizem Gül ikinciliği, Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden Beşir Sefa Mumay ve Utku Ertaş üçüncülüğü, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden Hüsniye Binnur Güzeldağ ise dördüncülüğü aldı.
Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Başkanı Ecz. Armağan Ener, “Farmafikir ailesi gün geçtikçe büyüyor. Farmafikir yarışmasına katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum ve bütün Eczacılık Fakülteleri öğrencilerimizi Farmafikir 2018’de ailemize katılmaya davet ediyorum” dedi.

FARMAFİKİR NEDİR?

Türkiye ve KKTC Eczacılık Fakültelerinde öğrenim gören eczacılık öğrencileri arasında yapılan Farmafikir projesi ile “Geleceğin Eczacılığına” genç beyinlerin fikir, düşünce ve projelerini oluşturmaları hedefleniyor. Öğrencilerin eczacılığı ilgilendiren her alanda proje yapabilmeleri için konu başlığını “geleceğin eczacılığı ile ilgili inovatif uygulamalar’’ olarak belirleyen Farmafikir Yarışmasına Eczacılık fakültelerinde okuyan tüm öğrenciler katılabiliyor.

PHARMETİC GİRİŞİMCİ ECZACILAR DERNEĞİ

Türkiye’de her bölgeden üyesi bulunan Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği birbirinden farklı eğitim projeleriyle dikkati çekiyor. 5.000 kişiye ulaşan 2012 ve 7.000 kişiye ulaşan 2016 Geleceğin E-Hali Büyük Eczacılık buluşmaları büyük yankı uyandırmıştı. 5.000 öğrenciye ulaşan Eczacına Danış, İlacı Doğru kullan projesi ve 29 Üniversite Eczacılık Fakülteleri ile gerçekleştirilen Farmafikir yarışmaları ile çocuklara ve gençlere ulaşmayı başardılar. Sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği, Farmafikir 2 ve Geleceğin E-Hali 3 organizasyonlarını 2018’de yapmaya hazırlanıyor.