Ana Sayfa Ana Sayfa Sapanca’da öldürülen doktor ve ilaç mümessilinin katillerine müebbet

Sapanca’da öldürülen doktor ve ilaç mümessilinin katillerine müebbet

Paylaş

Sapanca’da 2 yıl önce cesetleri bulunan 42 yaşındaki doktor Emine Küçük ile 31 yaşındaki ilaç mümessili Mustafa Bayrak’ı öldüren 2 sanığa, ikişer kez müebbet hapis cezası verildi.

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde doktor Emine Küçük (42) ile ilaç mümessili Mustafa Bayrak’ı (31) öldüren 2 sanığın, ikişer kez müebbet hapsine hükmedildi.

Mahkemeden eski eş katiline iki kez indirim: 17,5 yıl hapis

Mahkemeden eski eş katiline iki kez indirim: 17,5 yıl hapis

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Mahmut Işık ve Muhammet Ali Yıldız ile tutuksuz yargılanan Murat Bilgin ve avukatlar katıldı.

Duruşmada olayla ilgili bilirkişi incelemesine ilişkin rapor okundu. Söz verilen sanıklar, aleyhte olan beyanları kabul etmediklerini belirtti.

Katil zanlısı yakalanınca polisleri tebrik etti

Katil zanlısı yakalanınca polisleri tebrik etti

Cumhuriyet savcısı, esas hakkında mütalaasını vererek tutuklu sanıkların ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Yıldız’ın iki kez ağırlaştırılmış müebbet, diğer tutuklu sanık Işık’ın da iki kez müebbet hapis cezasına çarptırılmasına, davada tutuksuz yargılanan Bilgin’in ise beraatine hükmetti.

Ne olmuştu?

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde Anadolu otoyolundaki TIR parkında 26 Şubat 2015’te doktor Emine Küçük (42) ile ilaç mümessili Mustafa Bayrak’ın (31) cesetleri bulunmuş, olayla ilgili gözaltına alınan Mahmut Işık, Muhammed Ali Yıldız ve Murat Bilgin tutuklanmıştı.