Ana Sayfa İlaç En Etik Şirket

En Etik Şirket

Paylaş

Novo Nordisk üst üste beşinci kez ‘En Etik Şirketler’ listesine girdi

Novo Nordisk, Etik Değerler Merkezi (EDMER) tarafından her yıl düzenlenen Türkiye’nin en etik şirketlerini belirlemek için gerçekleştirdiği çalışmada beşinci kez ödül aldı.

EDMER tarafından yapılan ve katılımcıların etik değerler ve iş ahlakı, itibar yönetimi, kurumsal yönetim, kurumsal sosyal sorumluluk, uyum yönetimi, liderlik ve yaratıcılıktan oluşan altı kategorideki 80 EDMER kriteriyle değerlendirildiği çalışmayla Novo Nordisk, “ETİKA 2016 Türkiye’nin En Etik Şirketleri” ödülünün sahibi oldu. Daha önce dört kez ödülün sahibi olan Novo Nordisk, beşinci kez aynı ödülün sahibi olarak, etik değerlere verdiği önemi ve sürdürülebilirlik başarısını bir kez daha kanıtladı.

Ödülü değerlendiren Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem; “Novo Nordisk ailesi olarak Etik Değerler Merkezi Derneği’nin verdiği Türkiye Etik Ödülü’nü 5. defa üst üste kazanmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Novo Nordisk 1923 yılından beri diyabetliler için yeni ve daha iyi tedaviler geliştirmek için çalışan bilim odaklı küresel bir sağlık şirketidir. 90 yıllık yolculuğumuz boyunca kurumsal yapımızdan, etik yaklaşım ve kalite anlayışımızdan ödün vermeden, bilim üretmek adına çalıştık ve var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 

Novo Nordisk Türkiye olarak aile kültürü ve aile bağı anlayışı ile çalıştıklarını vurgulayan Dr. Burak Cem; “Çalışanlarımızın, yani aile bireylerimizin, etik değerlere sahip çıkması ve bu değerlerden asla taviz vermemesi firmamızı buralara taşıdı ve bu kıymetli ödülün 5.defa üst üste sahibi olduk. Bizler iş etiğini yalnızca eğitimler ve hatırlatmalar ile sınırlı tutmadık. Aynı zamanda etik değer ve yaklaşımlarımızı, iş süreçleri ve karar mekanizmalarına dahil ederek gündelik pratiğimizin vazgeçilemez bir parçası haline getirdik. Finansal, çevresel ve sosyal alanlarda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz; şirketimizin ortak değerlerinden oluşan ‘Novo Nordisk Tarzı’ yönetim prensibimiz ve etik değerleri içselleştirmiş çalışanlarımız ile beraber önümüzdeki yıllarda da bu ödülü kazanmaya devam edeceğimize inanıyorum” dedi.

Ödül hakkında konuşan Novo Nordisk Türkiye Hukuk ve Mevzuata Uyum Müşaviri Sinem Lütfiye Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Novo Nordisk’te alınan her kararı destekleyen bir kılavuz niteliği taşıyan Novo Nordisk Tarzı’nda yer alan prensiplerden biri, kaliteden ve iş etiğinden asla ödün vermemektir. Bu doğrultuda, iş etiği şirketin tüm kararları ve iş süreçlerine dâhil edilmiştir. Bu başarının EDMER tarafından beşinci kez tasdik edilmiş olması bizleri çok mutlu etti.”

Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) Hakkında:

Türkiye’de genç etik liderlerin yetiştirilmesine öncülük etmek, gençlerin etik değerlere sahip çıkmasını sağlamaya katkıda bulunmak ve onların üye olup çalışmalar yapabileceği bir etik derneği kurmak fikriyle yola çıkan Kurucu Genel Başkan Bülent Şenver tarafından, 2011’in Nisan ayında kuruldu. Ülkemizde, etik bilincinin oluşturulması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılmasını sağlamak ve gençlerimizin etik ve iş ahlakı konularındaki bilgi, tecrübe, muhakeme, değerlendirme, karar verme ve doğru davranma becerilerini geliştirmek amacıyla kurulan EDMER, etik konusunda duyarlı tüm gençleri “Etik Gönüllüsü” olmaya davet ediyor. www.edmer.org.