Ana Sayfa Tıp&Sağlık Yozgat Şehir Hastanesi Açıldı

Yozgat Şehir Hastanesi Açıldı

Paylaş

Yozgat Şehir Hastanesi Açıldı

Başbakan Binali Yıldırım, ‘Sağlıkta dönüşümü gerçekleştiren ülke Türkiye’dir. Bugün dünyada birçok ülke, Türkiye’deki sağlık hizmetlerine imreniyor.’ dedi.

Yıldırım, Yozgat Şehir Hastanesi açılış töreninde yaptığı konuşmada, millete hizmet etmek için çalıştıklarını, gücü milletten aldıklarını belirtti.

Vatandaşların mutlu olması, yüzünün gülmesi için çabaladıklarını dile getiren Başbakan Yıldırım, ‘780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesinde Allah’a şükür eserler bıraktık. 80 milyon vatandaşımıza hizmet ede ede bugünlere geldik.’ diye konuştu.

‘Laf üzerine laf değil, taş üzerine taş koyarak bugünlere geldik’
Tüm vatandaşların en güzel, kaliteli sağlık hizmetini hak ettiğini vurgulayan Yıldırım,’Sağlıkta dönüşümü gerçekleştiren ülke Türkiye’dir. Bugün dünyada birçok ülke, Türkiye’deki sağlık hizmetlerine imreniyor. Çalışınca, gayret edince oluyor. Laf üzerine laf değil, taş üzerine taş koyarak bugünlere geldik. Cumhurbaşkanı’mızın hayalidir bu şehir hastaneleri. İktidara geldiğimiz ilk günden beri hep bu projeleri hayal etti. İşte Cumhurbaşkanı’mızın hayali gerçek oldu, burada, Yozgat’ta. İlk biten şehir hastanesi Yozgat ama açılışı üçüncü olarak yapılıyor, çünkü vakit bulamadık, açmak için vaktimiz olup, gelemedik. 1 Ocak’tan beri hastane hizmet veriyor.’ ifadelerini kullandı.

 ‘Avrupa kıskan’
Yozgat Şehir Hastanesinin 18 ay gibi kısa sürede tamamlandığına dikkati çeken Yıldırım, ’18 ayda ne yapabilirsiniz?’ diye sordu. Türkiye’de 50 yıldır kurulan hükümetlerin ortalama ömrünün 17 ay olduğunu vurgulayan Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

’17 ayda hastane de mi yapacaksın? 17 ayda sadece projelerini bile hazırlayamazsın. Projeleri hazırladın, oradan imza, buradan izin, ruhsat… Geçer 3 sene. Ondan sonra hükümet de gider, yeni hükümet gelir, der ki ‘Bu iş niye yapılmış, ben bu projeyi beğenmedim’ atar rafa. Ondan sonra Yozgatlı beklesin, millet beklesin ki hizmet gele. Allah’a şükür son 15 senede siz bize güç verdiniz, biz de sizin beklediğiniz hizmetleri yaptık. Avrupa’da yok, Avrupa’da. Avrupa kıskan. Niye hırçınlaşıyorlar? Çünkü Türkiye, dünyanın en büyük eserlerini yapıyor, dünyanın en büyük havalimanını, en derin, en uzun tünellerini yapıyor, 25 bin kilometre bölünmüş yol yapıyor, şehir hastaneleri yapıyor, milletimizin hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Bu da birilerini rahatsız ediyor. Varsın rahatsız olsunlar, hiç önemi yok. Yeter ki benim milletim, Yozgatlı hemşehrilerim rahat etsin. Önemli olan bu.’

‘Millet ne isterse onu yaparız’
Yıldırım, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın son 14 yılda Türkiye’de sağlık hizmetlerini dünya standardının üzerine çıkarmak için sağlıktaki muazzam değişim, dönüşüm hizmetlerini yaptığını, bugünlere getirdiğini de belirterek, ‘Bugün sağlık alanında her yerde, sadece Yozgat’ta değil, Türkiye’nin her köşesinde sağlıkta çok büyük hizmetler yapılıyor. Çünkü biz millete sevdalıyız, biz milletimize aşığız. Millet ne isterse onu yaparız. Milletin istemediğini de elimizin tersiyle çeviririz.’ diye konuştu.

Yıldırım, ‘Bu hastanemiz inşallah şifa dağıtacak. Bu hastanemiz sadece Yozgat’ın değil, bölgedeki bütün illerin hastalarına şifa dağıtacak. İşte bu hastaneler, bu eserler muasır medeniyetler seviyesine giden yolda birer birer hizmete giren eserlerdir.’ ifadelerini kullandı.

Muhabir: Sarp Özer,Ferdi Türkten,Mümin Altaş

AA