Ana Sayfa Ekonomi Yabancı Hekimler Şehir Hastanelerinde Çalışabilecek!

Yabancı Hekimler Şehir Hastanelerinde Çalışabilecek!

Paylaş

Yabancı hekimler şehir hastanelerinde çalışabilecek!

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, ‘Yeni yaptığımız şehir hastanelerinin bir kısmı uluslararası hasta hizmetleri için ayrılmıştır. Körfez ülkelerinden gelebilecek hekimler buralarda çalışabileceklerdir’ dedi

ŞEHİR HASTANELERİ 2018’İN SONUNA KADAR AÇILACAK

Şehir hastanelerinin 2018’in sonuna kadar açılacağını bildiren Gümüş, Ankara’da bilkent ve Etlik’te iki büyük şehir hastanesi yapıldığını, bunların toplam 8 bin yatak kapasitesine sahip olacağını anlattı.

Fiziki mekanlardan sonra artık içinde çalışacak sağlık personelinin eğitimine, nitelikli personel çalıştırılmasına ve yapılan hizmetlerin kaliteli olmasına önem verileceğini vurgulayan Gümüş, ‘Şu anda Türkiye’nin özellikle kamu-özel iş birliği yöntemiyle önemli deneyimleri oluştu. Sağlık iş birliği açısından da Türkiye’nin önünde olan ve şu anda çalıştığımız konulardan biri, sağlık endüstrisinin geliştirilmesidir’ dedi.

KÖRFEZ ÜLKELERDEN GELEN HEKİMLER VE HEMŞİRELER ÇALIŞABİLECEK

Sağlık turizmi konusunda da körfez ülkeleriyle iş birliğine gidebileceklerini dile getiren Gümüş, ‘Yeni yaptığımız şehir hastanelerinin bir kısmı uluslararası hasta hizmetleri için ayrılmıştır. Burada yabancı dil bilen hemşirelerimiz, hekimlerimiz görev alacaklardır. Körfez ülkelerinden gelebilecek hekimler ve hemşireler buralarda çalışabileceklerdir.’ diye konuştu.

http://www.milliyet.com.tr/yabanci-hekimler-sehir-ekonomi-2431233/