Ana Sayfa Tıp&Sağlık Doktora Para Vermeden Tedavi Olmamız Hayaldi

Doktora Para Vermeden Tedavi Olmamız Hayaldi

Doktora para vermeden tedavi olmamız hayaldi

Emine Baba, 24 yıl önce oğlunu tedavi ettirebilmek için SSK hastanesindeki doktora özel muayenehanesinde para vermek zorunda kaldığını anlattı, “Allah o günleri yaşatmasın” dedi

Adanalı 51 yaşındaki Emine Baba, anayasa değişikliğine ‘evet’ diyeceğini söyledi. Emine Baba, AK Parti iktidarından sonra sağlık alanındaki köklü değişikliklerin milletin yüzünü güldürdüğünü belirterek, ‘1993 yılında 1 yaşındaki oğlumu SSK hastanesine götürdüm. 9 gün ilgilenmeyen doktor, eşimi muayenehanesine çağırıp, 275 bin lira aldıktan sonra tedaviye başladı. Şimdi öyle mi? Biz o günleri yaşadığımız için referandumda ‘evet’ diyeceğiz’ dedi.

DOKTOR İLGİLENMEDİ
Tellidere Mahallesi 72013 Sokak Numara 5’te oturan 51 yaşındaki 2 çocuk annesi Emine Baba, 1993 yılında SSK Hastanesi’nde başından geçen olayı şöyle anlattı: Eşim Mustafa Baba o dönemde fabrika işçisiydi. 1 yaşındaki oğlum Bilal ateşlenip, havale geçirince SSK Hastanesi’ne götürdük. Acilden yatış verdiler. Çocuğum 9 gün boyunca baygın şekilde yattı. Doktor, bizimle muhatap bile olmuyordu. Hemşireye bir şeyler söyleyip gidiyordu. Oğlunun durumunda hiçbir değişiklik olmayınca eşinin doktorla konuştuğunu anlatan Emine Baba, ‘Kocam, doktora ‘Ne yapılacaksa yapılsın. Para istiyorsan, para verelim’ demiş. Doktor da ‘Burada olmaz muayenehaneme gelin’ demiş. Eşim kira için biriktirdiğimiz 275 bin lirayı vermiş. Doktor parayı aldıktan sonra her şey değişti. İlgilenip, ilaçlarını değiştirince evladım 1 hafta sonra iyileşti. O anda yeterli miktarda paramız olmasa belki de ölecekti. Oğlum Bilal şu anda Trabzon’da matematik öğretmenliğinde okuyor’ diye konuştu.

YA PARAMIZ OLMASAYDI?
Geçmişte yaşadıkları sıkıntıların artık geride kaldığı için Allah’a şükrettiklerini söyleyen Mustafa- Emine Baba çifti, oğulları Bilal için ‘O günlerde çok şükür paramız vardı ve oğlumuzu kurtardık. Ya olmasaydı? Parası olmayan hastanın yaşama şansı da yoktu. Bütün doktorlar için söylemiyoruz ama hastanelerde tedavi yapmayan doktor, özel muayenehanesini işaret ediyordu. Çok şükür o günler geride kaldı. Bilal şimdi üniversitede okuyor ve ağabeyi Salih ile birlikte bizim gözbebeğimiz’ dedi.

‘OYUMUZ EVET’
Sağlık sisteminde yapılan düzenlemelerle vatandaşın rahat ettiğini anlatan Emine Baba, ‘1 yıl önce ben ameliyat oldum. 1 ay önce de eşim hastanede tedavi gördü. Eski ile yeniyi karşılaştırıyorum. Eskiden hemşireler yüzümüze bakmazdı. Şimdi güler yüzle, saat başı gelip soruyorlar. Doktorlar çok ilgili. AK Parti iktidarından sonra ülkemizde her şey çok güzel oldu. Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Allah razı olsun. Bu günleri gördüğümüz için binlerce şükür. Referandumda oyum ‘evet’ olacak’ şeklinde konuştu.

http://www.sabah.com.tr/guney/2017/04/01/doktora-para-vermeden-tedavi-olmamiz-hayaldi