Ana Sayfa Tıp&Sağlık Tapu Müdürü Sağlık Soruşturmasında Ön İncelemeci Oldu

Tapu Müdürü Sağlık Soruşturmasında Ön İncelemeci Oldu

Tapu müdürü sağlık soruşturmasında ön incelemeci oldu

Diyarbakır’da 2 yaşındaki Ecrin Nur’un, pencereye sıkışan sağ bacağında tedaviye rağmen eğrilik oluştuğunu söyleyen annesi Fatma Kabamaklı, Devlet Hastanesi’nde görevli doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılığın soruşturma izni istediği Yenişehir Kaymakamı Mehmet Özel, ön inceleme yapması için ilçe Tapu Müdürü Ayhan Bayhan’ı, ön incelemeci olarak atadı. Tapu Müdürü Bayhan, bilirkişi olarak atanan başka bir doktorun raporuyla birlikte, şikayet edilen doktor U.E.’nin kusurunun olmadığı görüşünü bildirince, Kaymakamlık da soruşturma izni vermedi. Ancak Kabamaklı ailesinin itirazı üzerine İdare Mahkemesi, Kaymakamlığın kararını kaldırarak, soruşturma yapılması için dosyayı savcılığa gönderdi.

Merkez Bağlar ilçesinde yaşayan Fatma Kabamaklı, 13 Eylül 2014 tarihinde sağ ayağını pencereye sıkıştıran 2 yaşındaki kızı Ecrin Nur’u Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne götürdü. Tedavi edilen Ecrin Nur’un alçıya alınan ayağında bir süre sonra eğrilik oluştu. Eğriliğin uzun süre geçmemesi üzerine sık sık hastaneye kontrole giden anne Fatma Kabamaklı, 2015 yılının Nisan ayında tedaviyi yapan Doktor U.E. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde başından geçenleri anlatan Kabamaklı, ‘Kızımın ayağı pencerenin arasında kalınca zaman kaybetmeden Devlet Hastanesine götürdüm. Ancak burada bir işlem yapılmadan alçıya alıp gönderdiler. Kızımı devamlı kontrole götürdüm. 40 gün sonra alçıdan çıkardığımızda ayağında eğrilik olduğunu fark ettik. Özel hastaneye götürdüğümde oradaki doktor ilk işlemin yanlış olduğunu, kızımın ayağının eğri kaldığını ve ameliyat olması gerektiğini söyledi’ dedi.

http://www.cnnturk.com/turkiye/tapu-muduru-saglik-sorusturmasinda-bilirkisi-oldu?page=2