Ana Sayfa Tıp&Sağlık Ölümünde Şüphe

Ölümünde Şüphe

Tayfun Talipoğlu’nun ani ölümünde büyük şüphe

Gazeteci Tayfun Talipoğlu’nun kalp krizi sonucu ani ölümünün ardından ‘zayıflama kremi’ şüphesi iddiaları ortaya atıldı. Uzmanlar, hap ve krem gibi değişik şekillerde satışı yapılan zayıflama ilaçlarına karşı vatandaşları uyarıyor. Kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Alp Burak Çatakoğlu, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre her yıl 1 milyona yakın insanın bu tür zayıflama ürünleri nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşadığını ya da hayatını kaybettiğini belirterek, ‘Piyasadaki ilaçların yaklaşık yarısı sahte içerikli’ uyarısında bulundu.

Sevilen gazeteci Tayfun Talipoğlu’nun 55 yaşında hayatını kaybetmesi herkesi yasa boğdu. Tayfun Talipoğlu’nun oğlu Candaş Talipoğlu, babasının daha önce iki kez kalbiyle ilgili sağlık sorunu ile karşılaştığını söyledi. Candaş Talipoğlu, ‘Krizler yakın aralıklarla üst üste geldi. Bünyesi dayanmadı. Arkadaşları kalp masajı yapmışlar ama olmadı’ dedi. Bugün ise ‘zayıflama kremi’ tetiklemiş olabilir mi şüphesi ortaya atıldı.

KESİN SONUÇ OTOPSİDE

Talipoğlu’nun oğlu Candaş Talipoğlu, ‘Bu geçirdiği üçüncü kalp kriziydi. Daha önce de bu tarz rahatsızlığı olmuştu. Stent takılmıştı. Herhalde yakın aralıklarla üst üste gelince bu sefer bünyesi dayanamadı. Krizler yakın aralıklarla üst üste geldi. Bünyesi dayanmadı. Arkadaşları kalp masajı yapmışlar ama olmadı’ dedi. Talipoğlu’nun kesin ölüm nedeni otopsi incelemesiyle ortaya çıkacak.

Bugün ise bazı internet sitelerinde Tayfun Talipoğlu’nun daha önce zayıflatıcı krem kullandığı yönündeki sözlerine atıf yapılarak ‘hızlı kilo kaybı tetiklemiş olabilir mi?’ sorusu ortaya atıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/tayfun-talipoglunun-ani-olumunde-buyuk-suphe-40403153