Ana Sayfa Tıp&Sağlık Doktorlara İkinci Özel Hastanede Çalışma İmkanı

Doktorlara İkinci Özel Hastanede Çalışma İmkanı

Doktorlara ikinci özel hastanede çalışma imkanı

Resmi gazete’de yayımlanan yeni yönetmeliğe göre özel hastanede çalışan hekimlerin başka bir özel hastanede çalışmasının önü açıldı.

Özel hastenede çalışan hekimler, mesai saatleri dışında başka bir özel hastanede daha çalışabilecek. ‘Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelik değişikliğine göre, özel hastanede çalışan hekimler, mesai saatleri dışında başka özel hastanede nöbet tutabilecek ve yine hastanedeki çalışma saatleri dışında başka özel hastane ve tıp merkezlerinde kurumsal sözleşmeyle çalışabilecek.

Özel hastaneler, sağlık Bakanlığının izniyle planlama kapsamındaki ünite ve merkezlerini başka özel hastaneye devredebilecek ve hastaneler, kendi aralarında veya tıp merkezleri ile karşılıklı kadro değişimi yapabilecek.

Hastaneler, mevcut yatak sayıları korunarak birleşebilecek, ayrıca başka sağlık kuruluşları ile birleşerek (tıp/dal merkezleri, poliklinik) kadro sayısını 33’e çıkarmaları halinde yatak sayıları 100’e tamamlanabilecek.

http://www.sabah.com.tr/saglik/2017/03/22/doktorlara-ikinci-ozel-hastanede-calisma-imkani