Ana Sayfa Ekonomi 45 Bin Kadro Talebine Karşılık 16 Bin 500 Kadro Aldık

45 Bin Kadro Talebine Karşılık 16 Bin 500 Kadro Aldık

Recep Akdağ: ”45 Bin Kadro Talebine Karşılık 16 Bin 500 Kadro Aldık”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Maliye Bakanlığından 45 bin kadro talebine karşılık 16 bin 500 kadro aldığını aktararak, bütçenin bu kadarını karşılayabildiğini ve Türkiye’nin geçmişte bu kadar kadro veremediğini belirtti.

Elazığ’da bir düğün salonunda sağlık çalışanlarıyla bir araya gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ konuşma yaptı. Akdağ, yaptığı konuşmada 16 Nisan’da gerçekleşecek olan halk oylamasına dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ‘Biz biliyoruz ki demokrasilerde güç milletin olursa eline silah alanlar ya da yargıyı eline geçirenler ya da parayı eline geçirenler 15 Temmuz’da olduğu gibi bir zulmü bu millete yaşatamazlar.’ dedi.

Milletin kendilerine gösterdiği istikamette yürüme gayretinde olduklarını vurgulayan Bakan Akdağ, ‘Millet ne emrederse başımız, gözümüz üstüne. Onun için millet kuvvetli, milletin seçtikleri güçlü olsun istiyoruz. Türkiye’yi bürokratlar değil, seçilmişler yönetsin istiyoruz.’ diye konuştu.

Önerdikleri sistemde seçilecek cumhurbaşkanının 5 yıl süreyle ülkeyi yöneteceğini belirten Akdağ, sözlerine şöyle devam etti:

‘Efendim, abuk sabuk faraziyeler, ‘peki Recep Tayyip Erdoğan’a sözümüz yok da ya Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra çılgın biri gelirse saçmalarsa iki günde felakete sürüklerse ne olacak?’ diyorlar. Hatta deli kelimesini kullanan bile oldu. ‘Millet deli birini cumhurbaşkanı seçerse’, ya bu millet deli mi de deli birini cumhurbaşkanı seçsin. ‘Tayyip Erdoğan muhtar bile olamaz’ diyordunuz. Bakın millet nasıl seçti, getirdi, cumhurbaşkanı yaptı. Yani Erdoğan ve arkadaşları sandıktan zorla mı çıkıyorlar?’

Bakan Akdağ, şunları kaydetti:

‘Azıcık politikalarımızı beğenmedi Türk milleti 7 Haziran’da neredeyse iktidarı elimizden alıyordu. Biz bu anayasayı tamamen güç sizin elinize geçsin diye getiriyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki demokrasilerde güç milletin olursa eline silah alanlar ya da yargıyı eline geçirenler ya da parayı eline geçirenler 15 Temmuz’da olduğu gibi bir zulmü bu millete yaşatamazlar.’

Seçilme yaşının 18’e indirilmesi konusunda Akdağ, Türkiye’den çok daha yaşlı ülkelerin 18-21 yaşında vatandaşlara seçilme hakkı verdiğini hatırlattı.

akan Akdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekili sayısı üzerinde bile spekülasyon yapmaya çalıştığını söyleyerek, şöyle dedi:

‘Vallahi yazıklar olsun ben üzülüyorum, yani bir ülkenin ana muhalefet patisi başkanına da bu kadar cehalet gerçekten fazla, bağışlayın söylemek zorundayım bu kadar cehalet gerçekten fazla. Çünkü şu anda Avrupa ülkeleri içerisinde milletvekili başına düşen kişi sayısı ya da seçmen sayısı itibarıyla Türkiye en fazla seçmenle bir milletvekili seçen ülke.’

Türkiye’nin ekonomisinin güçlü olması gerektiğini ifade eden Akdağ, birçok sağlık meslek mensubu diplomalı gencin haklı olarak iş istediğini söyledi.

Bakan Akdağ, Maliye Bakanlığından 45 bin kadro talebine karşılık 16 bin 500 kadro aldığını aktararak, ‘Niye? Bütçesi o kadar da onun için. Ha Türkiye dün 16 bin 500 kişi değil de 5 bin kişi de veremiyordu. Demek ki güçlü olmak lazım. Ekonomisi güçlü olmak lazım iş alanları oluşturalım, işsiz kalmasın. Güçlü olmak lazım ki kafasını ezdiğimiz terör bir daha kafasını kaldırmasın. Güçlü olmak için de bu yeni cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gerçekten bizim yolumuzu açacak, yolumuzu aydınlatacak. Türkiye’nin koşar adımlarla önümüzdeki on yıllara yürümesini sağlayacak’ dedi.

‘Yarın bunları çeşitli platformlarda oturup konuştuğumuz zaman BM çatısı dahil, belki şimdi olayın sıcaklığından fark etmiyorsunuz ama yüzünüz kızaracak, özür dileyeceksiniz.’ diyen Akdağ, sözlerine şöyle devam etti:

‘Nazi benzetmesi yapıldığı için büyük tepki gösterdiğinizi söylüyorsunuz ama bir zaman o Naziler de kendi yaptıkları işten çok mutluydular. Hiç bilmiyorlardı yaptıklarının yanlış olduğunu. Bak bir müddet sonra tarih geldi onların yanlış yaptığını söyledi. Sizin bu yaptığınız da ister onlara benzeyin ister benzemeyin mesele bu değil. Yaptığınız bütünüyle yanlış. Gelin yol yakınken bundan vazgeçin. Bu millete PKK ile diz çöktüremediniz, bu millete DEAŞ ile diz çöktüremediniz, bu millete FETÖ çetesi ile diz çöktüremediniz. Bu millete siz doğrudan yönelerek de cephenizi bu millete karşı dönüp mücadele ederek de diz çöktüremezsiniz.’

http://www.kamupersoneli.net/gundem/recep-akdag-45-bin-kadro-talebine-karsilik-16-bin-500-h24960.html