Ana Sayfa Tıp&Sağlık Bu Bir İhanet Şebekesidir

Bu Bir İhanet Şebekesidir

Bu Bir İhanet Şebekesidir

Sağlık Bakanlığı tarafından yaşanan darbe girişimi olayları ile ilgili bir açıklama yayımlandı.

Prof.Dr.Recep Akdağ’ın Açıklaması Şöyle;Bir ihanet şebekesi tarafından milli iradeye ve demokrasimize yönelik gerçekleştirilen hain saldırılar, başta Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımızın, devlet yöneticilerimizin, güvenlik güçlerimizin ve en önemlisi kahraman milletimizin direnişi ile akamete uğratılmıştır. Bu mücadele sırasında şehit olan güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimiz Başkomutanına, demokrasiye, haklarına ve hürriyetine olan bağlılığını en net şekilde ortaya koymuştur. Milletimizin bütün unsurlarıyla ortaya koyduğu kararlılık ve birlik duygusu devam ettikçe karşımızda hiçbir şer güç duramayacaktır. 

Prof.Dr.Recep AKDAĞ
T.C.Sağlık Bakanı

http://saglik.gov.tr/

Türkiye darbe girişimine karşı ayakta
16 Temmuz 2016 Cumartesi, 03:55
ERZURUM (AA) – Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ‘Bütün Türkiye’ye geçmiş olsun diyorum. Elbette bu asilerin belleri kırılacak. Elbette bunlar hukuka teslim edilecek ve bunlar cezalarını görecekler. Hem de Türkiye’de bir daha hiç kimsenin bir darbeye teşebbüs edemeyeceği biçimde görecekler’ dedi.

Akdağ, Erzurum Polis Evi’nde Ankara ve İstanbul’daki askeri kalkışmaya ilişkin gazetecilere açıklamada bulundu.
Kentteki Cumhuriyet Caddesi’nde yüzbine aşkın Erzurumlu ile ayakta olduklarını ve bu demokrasi mücadelesini kazanıncaya kadar Erzurumluların evlerine girmeyeceğini ifade eden Akdağ, şöyle konuştu:
‘Nasıl ki dedelerimiz, annelerimiz bir sabah selasıyla memleketini muhafaza etmek için tabyalara ölümüne gitmişlerse, Erzurumlular olarak ayaktayız. Bunun sebebi Erzurum’da bu kalkışmacıların, bu isyancıların, asilerin vatana ihanet şebekesi içerisinde yer alanların Erzurum’da ciddi bir faaliyet halinde olması değil, Erzurum’da tek yürek, tek gönül olarak hem bütün Türkiye’ye hem bütün dünyaya bir demokrasi, vatan nöbeti nasıl tutulur, bunu gösterdik. Yüzbini aşkın insan iki saattir bu meydandayız, hiçbirinde bir yorgunluk yok. Erzurum’un çok kıymetli hocaları geldiler, burada vatandaşlara hitap ettiler ve dua ettiler.’
Akdağ, genç ihtiyar binlerce vatandaşın demokrasi nöbeti tuttuğunu dile getirerek, şöyle devam etti:
‘Hiç bir endişemiz yok. Ordumuzun Başkomutanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın duruma vaziyet ettiğini görüyoruz ama yine de biz Erzurum’dan gür bir ses yükseltmeliydik. Bugün görevimiz buydu. Bu görevi layığıyla yerine getirdiğimize inanıyorum. Aksi takdirde biz dedelerimizin mirasına sahip çıkamamış olurduk. Aksi takdirde biz yarın çocuklarımızın yüzüne bakacak bir hali kendimizde bulamamış olurduk.’
– ‘Bu demokrasi nöbetine canımızı feda edecek kadar varız’
Gerçek TSK, tamamen vaziyet etmiş olsa da bu meydanlarda olduklarını ve sabah namazını vatandaşlarla camileri doldurarak kılacaklarını vurgulayan Akdağ, şunları kaydetti:
‘Bu demokrasi nöbetine canımızı feda edecek kadar varız. Bütün Türkiye’ye geçmiş olsun diyorum. Elbette bu asilerin belleri kırılacak. Elbette bunlar hukuka teslim edilecek ve bunlar cezalarını görecekler. Hem de Türkiye’de bir daha hiç kimsenin bir darbeye teşebbüs edemeyeceği biçimde görecekler. Bu asiler şunun farkında değiller. Türkiye 1960’lı yıllarda değil. Bütün televizyonlar gerekenleri yansıtabiliyorlar. Sadece TRT binasını basarak bu işi halledebileceğini zannedecek kadar da tarihin gerçeklerinden, çağdaş gerçeklerden uzak kalmışlar. Ayrıca valimizin bize verdiği bilgiye göre Erzurum’da 4 kişinin tutuklanması için gerekli kararlar çıkarıldı ve gereği de yapılacak. Erzurum’da büyük bir kalkışma zaten yok. Bu milletin böyle durduğu bir yerde hiç kimse millete karşı bir kalkışma yapamaz. Hiç kimse buna cesaret edemez.’
Polis Evi balkonundan halka hitap eden Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ise 9. Kolordu Komutanı’nın darbecilere destek vermediğini belirterek, ‘Komutanımız bu işe kalkışan 4 kişiyi tutukladı.’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin