Ana Sayfa Tıp&Sağlık TTB’de Yönetim Değişmedi

TTB’de Yönetim Değişmedi

TTB 67. Büyük Kongresi tamamlandı

Türk Tabipleri Birliği’nin 10-12 Haziran 2016 tarihlerinde düzenlenen 67. Seçimli Büyük Kongresi tamamlandı. 12 Haziran 2016 Pazar günü Ankara Üniversitesi Morfoloji Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen seçimleri Etkin Demokratik TTB Grubu kazandı.

Büyük Kongre 10 Haziran 2016 Cuma günü Ankara’da Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda saat 14.00’te başladı.

Prof. Dr. Özdemir Aktan’ın Divan başkanlığına, Dr. Bülent Aslanhan, Dr. Özlem Aydınalp ve Dr. Yelda Emek’in Divan üyeliklerine oybirliği ile seçilmesinin ardından, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, Kongre’nin açış konuşmasını yaptı.

TTB’de mevcut yönetim yeniden kazandıTTB 67. Büyük Kongresi’nde yapılan seçimler sonuçlandı. Etkin Demokratik Hekimlerin listesi 11 kişilik yeni Merkez Konseyi oluştururdu.

Türk Tabipler Birliği (TTB) 67. Büyük Kongresi’nde yapılan seçimler sonuçlandı. Çarşaf liste yöntemiyle yapılan seçimlerde 491 delegeden 448’i oy kullandı. Mevcut yönetimin ve Prof. Dr. Mehmet Raşit Tükel’in de bulunduğu Etkin Demokratik Hekimlerin listesi 11 kişilik yeni Merkez Konseyi oluştururken, en çok oyu 258 ile Raşit Tükel aldı.

Bağımsız Hekimler Birliği listesi ise en fazla 200 oy alen, Halkçı Doktorlar listesi de en yüksek oy 19 oy alabildi.

Etkin Demokratik Hekimler grubunun seçimi kazanamasıyla başkanlığına İstanbul Üniversitesi’nde geçen dönem rektör adayı olan ve halen TTB İkinci Başkanı olarak görev alan Prof. Dr. Raşit Tükel’in seçilmesi beklenen yeni merkez konseyi şöyle oluştu; Sinan Adıyaman, Hande Arpat, Sezai Berber, Ayfer Horasan, Şeyhmus Gökalp, Taner Gören, Selma Güngör, Funda Obuz, Yaşar Ulutaş ve Bülent Nazım Yılmaz.

2019 DTB Genel Kurulu Türkiye’de

TTB’nin uluslararası planda saygınlığının giderek arttığına değinen İlhan, başta Dünya Tabipler Birliği (DTB) olmak üzere pek çok uluslararası hekim örgütünün çalışmalarına katkı verdiğini belirtti. İlhan, DTB’nin 2019 yılında gerçekleştirilecek Genel Kurulu’nun Türkiye’de yapılmasına DTB Konsey Toplantısı’nda oybirliği ile karar verildiğini de buradan duyurdu.

Kayıtlı toplam 491 delegeden 448’i seçime katıldı. Tüm oyların geçerli olduğu seçimi, halen yönetimde bulunan Etkin Demokratik TTB Grubu kazandı. Buna göre, 2016-2018 döneminde TTB yönetiminde bulunacak olan isimler şöyle:

TTB Merkez Konseyi üyeleri

Dr. Sinan Adıyaman
Dr. Hande Arpat
Dr. Mehmet Sezai Berber
Dr. Şeyhmus Gökalp
Dr. Taner Gören
Dr. Selma Güngör
Dr. Ayfer Horasan
Dr. Funda Obuz
Dr. Raşit Tükel
Dr. Yaşar Ulutaş
Dr. Bülent Nazım Yılmaz

TTB Yüksek Onur Kurulu üyeleri

Dr. Adem Avcıkıran
Dr. Naki Bulut
Dr. Ali Çerkezoğlu
Dr. Ahmet Etit
Dr. Taha Karaman
Dr. Ali Özyurt
Dr. Derya Pekbayık
Dr. Hafize Öztürk Türkmen
Dr. İbrahim Tufan Ünal

Denetleme Kurulu üyeleri

Dr. Mustafa Karakuş
Dr. Gamze Varol Saraçoğlu
Dr. Dilek Yıldırım

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin