Ana Sayfa Tıp&Sağlık İhanete Soruşturma

İhanete Soruşturma

Doktor ihanetine çifte soruşturma

Star’ın ortaya çıkardığı doktor ihanetine hem savcılık hem de Sağlık Bakanlığı el koydu. Sur’daki yaralı teröristleri gizlice tedavi eden devlet hastanesi doktor ve personeli hakkında soruşturma başlatıldı.

Milli iradenin sesi Star, dünkü manşetinde, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde görevli PKK yandaşı doktor, hemşire ve sağlık personelinin operasyonda yaralanan teröristleri tedavi için gizlice Sur ilçesine gittiklerini duyurmuştu. Hemşire B.T’nin, “Teröristleri gizlice tedavi ettik” sözünün manşete taşındığı haberden sonra Sağlık Bakanlığı ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Sağlık Bakanlığı müfettiş görevlendirilirken, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı ise Dr. E.D., sağlık memuru U.K ile hemşireler G.D., B.K hakkında adli soruşturma başlattı. İhanetin ortaya çıkmasını sağlayan hemşire B.T., sokağa çıkma yasağının sürdüğü dönemde PKK’lıların kendisinin de aralarında bulunduğu sağlık görevlilerini Sur’a götürdüğünü ve yaralı teröristleri tedavi ettirdiklerini söylemişti. Hemşire B.T., hastanedeki PKK yandaşı bazı doktor ve sağlık görevlilerinin yaralı asker ve polislerin tedavisini yapmayarak ölümlerine neden olduğunu da dile getirmişti.

haber star

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin