Ana Sayfa Tıp&Sağlık Dünya Sağlık Örgütü’nden Prof. Dr. Erdöl’e Övgü

Dünya Sağlık Örgütü’nden Prof. Dr. Erdöl’e Övgü

Dünya Sağlık Örgütü’nden Prof. Dr. Erdöl’e övgü

Dünya Sağlık Örgütü Ürdün Ofisi Başkanı Dr. Maria Cristina, ülkemizde sigaraya karşı yaptığı çalışmaları ile bilinen Sağlık Bilimleri Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl’den övgü dolu ifadelerle bahsetti.

Dünya sağlık Örgütü’nden Prof. D. Erdöl’e övgü. Dünya Sağlık Örgütü Ürdün Ofisi Başkanı Dr. Maria Cristina, “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü nedeniyle sosyal medya hesabından “Prof. Dr. Cevdet Erdöl’den güzel bir hatıra. Sigara salgını ve bağlılığı ile mücadelede iyi bir liderlik ve hikâye örneği. Türkiye tütün ürünleri ile mücadelede 7 yıl içinde Dünya Sağlık Örgütü’nden 5 ödül aldı” şeklinde duygularını belirtti. 

Dr. Cristina’ya teşekkür eden Sağlık Bilimleri Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Cevdet Erdöl ise, “Ülkemiz tütün ve tütün ürünleri ile mücadelede WHO’dan 5 ödül aldı.WHO’dan 5 ödül alan başka bir ülke örneği yok.31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü vesilesiyle belirtmek isterim ki, gelecek nesilleri bu tehditten tamamen arındırmak adına her türlü zararlı madde kullanımı ve bağımlılığı ile savaşımız aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu hisler içerisinde, Dünya Sigarasız Günü’nün farkındalıklarımızı artırması ve bağımlıların bu kötü alışkanlığı bırakmasına vesile olması temennisiyle, bütün vatandaşlarımıza sağlıklı ve huzur dolu günler diliyorum” dedi.

Milliyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin