Ana Sayfa Tıp&Sağlık Tıp Bayramına Buruk Giriliyor……

Tıp Bayramına Buruk Giriliyor……

Ankara’da Patlama sonrası ilk haberler:

Ankara’da duyulan patlama sesi paniğe neden oldu. Kuvvetli ses Çankaya ve Kızılay’da duyuldu. Ankara Kızılay Güvenpark’ta yapılan hain saldırının bombalı aracın iki otobüsün arasında patlatılarak gerçekleştirildiği öğrenildi. Ankara Kızılay Güvenpark’ta 18:35’te şiddetli bir patlama meydana geldi. Ankara Valiliği, patlamayla ilgili olarak 27 kişinin öldüğünü, 75 kişinin yaralandığını açıkladı.
Güven Park’taki otobüs duraklarının olduğu yerde gerçekleşen patlamada ölü ve yaralıların olduğu belirtiliyor.
Patlama sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.
Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırılıyor.
Güvenlik güçleri patlamanın meydana geldiği bölgeyi 2. bir patlama olasılığına karşı tamamen boşalttı.

ANKARA VALİLİĞİ:

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, ‘Saat 18.45 sıralarında Kızılay Güven Park’ta bir aracın patlatılması sonucunda ilk belirlemelere göre olay yerinde 23, hastaneye götürülürken 4 olmak üzere toplam 27 vatandaşımız vefat etmiş, yaralanan yaklaşık 75 vatandaşımız da çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz’ denildi.

Valilik: Bomba yüklü araç, özel bir halk otobüsüne arkadan çarparak infilak etti.

Patlamanın nedenine ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak görgü tanıklarının ifadesine göre, patlamaya bomba yüklü araçla gerçekleştirilen bir saldırının neden olduğu belirtiliyor.

Gelen son dakika bilgisine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’daki patlamayla ilgili İçişleri Bakanı Ala’dan bilgi aldı

Sağlık Bakanlığı: Kan stoklarımız yeterlidir

Sağlık Bakanlığı Kızılay’da meydana gelen patlamanın ardından Ankara’da yaralıların sevk edildiği hastanelerde kan ihtiyacı bulunmadığını duyurdu. Türk Kızılayı da Ankara’da meydana gelen patlamayla ilgili olarak kan stoklarının yeterli olduğunu bildirdi.

GEÇİCİ YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Ankara Kızılay’da meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.

Sabah

ve saat 23.00:

KRİTİK ZİRVE SONRASI HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA
MÜEZZİNOĞLU
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kızılay’da gerçekleştirilen terör saldırısı sonucu 30 kişinin olay yerinde, 4 kişinin hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.
Başbakanlık Resmi Konut’taki toplantının çıkışında Ankara’daki terör saldırıyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Müezzinoğlu, Kızılay’da gerçekleştirilen terör saldırısı sonucu olay yerinde 30 kişinin, hastanelerde ise 4 kişinin hayatını kaybettiğini dile getirdi. Olay yerinde ölen kişilerin en az 1’inin, muhtemelen ise 2’sinin terör olayını gerçekleştiren şahıslar olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, hastanelerde tedavi gören 125 kişinin 17’sinin sağlık durumunun kritik olduğunu kaydetti.

EFKAN ALA
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ankara Kızılay Meydanı’nda otobüs durağında bekleyen vatandaşlara yönelik bombalı araçla saldırı düzenlendiğini açıkladı. Ala, ”Sivil vatandaşlarımıza seyir halinde patlayıcı yüklü araçla saldırı düzenlenmiştir. Bu terörist saldırıyı milletçe lanetliyoruz ve bunu yapanların hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklarını teyiden bir kez daha söylüyoruz” diye konuştu.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin