Ana Sayfa Ekonomi Sağlık Bakanlığı’ndan ‘yolsuzluk’ Yalanlaması

Sağlık Bakanlığı’ndan ‘yolsuzluk’ Yalanlaması

Sağlık Bakanlığı’ndan ‘yolsuzluk’ yalanlaması

Sağlık Bakanlığı, ‘bakanlıkta yolsuzluk yapan bürokratların Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun bir cümlesiyle aklandığı’ iddialarını yalanladı.

 
Sağlık Bakanlığı’ndan ‘yolsuzluk’ yalanlamasıSağlık Bakanlığı, ‘bakanlıkta yolsuzluk yapan bürokratların Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun bir cümlesiyle aklandığı’ iddialarını yalanladı.


Sağlık Bakanlığı, bugün bir gazetede yer alan, ‘Promosyonda Sınır Tanımadılar’ başlıklı habere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, ‘Söz konusu iddialarla ilgili Sayın Bakanımızın talimatıyla ilgili kişiler hakkında soruşturma başlatılmış ve bu kişiler görevlerinden alınmıştır. Soruşturmanın tamamlanmasını takiben konu yargıya intikal ettirilerek, ilgililer hakkında gerekli adli ve idari süreç başlatılmıştır’ denildi.
Haberdeki iddiaların temelini oluşturan bilirkişi raporuna itiraz edildiğine ve yeniden bilirkişi incelemesi yapılması talebinde bulunulduğuna dikkat çekilen açıklamada, ‘Söz konusu iddialarda adı geçen ilgililer hakkındaki yargı süreci devam etmektedir. Açıklamamızdan anlaşılacağı üzere, eksik bilgiler üzerine kurgulanan söz konusu haberde geçen iddialar gerçeği yansıtmamaktadır’ ifadelerine yer verildi.

İHA