Ana Sayfa Tıp&Sağlık Müezzinoğlu’nun Patlamaya İlk Açıklaması

Müezzinoğlu’nun Patlamaya İlk Açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu patlamaya ilişkin açıklamalar yaptı
(19 mart st 14.47)

Sağlık Bakanı Mehmet Müzezzinoğlu, ‘Masum insanların masum çocukları bebekleri katleden zihniyeti lanetliyorum. 4 vatandaşımız öldü, 36 yaralıdan 7’sinin durumu ciddiyetini koruyor. 4 yaralı ameliyat sürecinde. Yaralılardan 12 tanesinin yabancı uyruklu olduğu tespit edildi.’ dedi.

İşte Müezzinoğlu’nun konuşmasından satır başları:

‘Bugün İstanbul’da saat 11:55-11:58 sularında bir canlı bomba eylemi ile karşı karşıyayız. 36 yaralının 7 yaralının durumu ciddiyetini koruyor. Ümit ederim ki yeni kayıplarımız olmaz.
Öncelikle kaybettiğimiz vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyorum.

Yaralıların yaklaşık 12 tanesinin yabancı uyruklu olduğu tespiti var.
Neticede kaybedilen vatandaşlarımız yabancı da olsa insanı kaybediyoruz. İnsanlığı katleden zihniyeti lanetliyorum. Ülkemizin milletimizin ve insanlığımızın böyle eylemlerden uzak durmasını temenni ediyorum.
Bakan ikinci bomba söylentileriyle ilgili olarak da ‘asla yoktur demek mümkün değil, böyle haince bir saldırıyı planlayanlar bunu da yapabilir’ Bu durumlara karşı emniniyet tedbir alacaktır.
Bursa’daki programımı yarıda bırakıp İstanbul’a geçiyorum. Başbakanımız başkanlığındaki toplantıya katılacağım.’

Sabah

20 mart st 15.00 :

Sağlık Bakanlığı, Taksim’de meydana gelen saldırıya ilişkin güncel bilgileri duyurdu. Bakanlık, 4’ü yoğun bakımda olmak üzere 12 yaralının hastanede tedavi gördüğünü açıkladı.

Olay ilişkin ilk resmi açıklama İstanbul valiliğinden geldi. Valilik intihar, saldırısında bombacı ile beraber 4 kişinin öldüğünü duyurdu.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklama ile ölü ve yaralı sayısı yükseldi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, intihar bombacısı ile birlikte 5 kişinin patlamada yaşamını yitirdiğini duyurdu. Bakan Müezzinoğlu, hastaneye kaldırılan 36 yaralıdan 7’sinin durumunun da ağır olduğu açıklandı. Tedavi altındaki 12 yaralınınsa yabancı uyruklu olduğu ifade edildi.

Ankara’da Şubat ayında düzenlenen intihar saldırısı çoğu subay 29 kişinin yaşamını yitirmesine neden olmuştu. Geçen hafta düzenlenen ve Kızılay’da sivilleri hedef alan canlı bomba saldırısı ise 37 can almıştı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin