Ana Sayfa Tıp&Sağlık Kadına Şiddete Karşı İlginç Tepki

Kadına Şiddete Karşı İlginç Tepki

Mudanya’dan Doktor Şahin’den kadına şiddete karşı ilginç tepki

Mudanya İlçesi Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Opr. Dr. İlker Şahin, kadına şiddete karşı tepkisini farklı bir şekilde gösterdi.

Mudanya Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Şahin, poliklinikteki odasının kapısına, ‘Kadına el kaldıran hayvanlara bu poliklinikte bakılmamaktadır. Veterinerler tarafından hizmet verilmektedir’ yazısını astı.

Bu uygulaması sosyal medyada büyük ilgi gören Dr. Şahin, ‘Bizler doktorlar olarak hipokrat yemini ettik. Herkesi muayene ederiz. Ben sadece kişisel tepkimi ortaya koymak amacıyla kapıma böyle bir yazı yazdım. Amacım toplumsal farkındalık yaratmaktı’ dedi.

‘İÇİM KAN AĞLAYARAK BAKACAĞIM’

Dr. Şahin, silah ruhsatı almak için kendisine başvuran kişilere kadına şiddet uygulayıp uygulamadığını sorduğunu, uyguladığını söyleyen kişilere ise sıcak bakmadığını söyledi.

Yazısını gören sadece hastaların değil diğer polikliniklere gelen kişilerinde yanına gelip kendisini kutladığını söyleyen Dr. İlker Şahin, bir soru üzerine kadına şiddet uygulayan kişilerin hasta olarak gelmeleri halinde onlara içinin kan ağlayarak bakacağını sözlerine ekledi.

yeniakit

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin