Ana Sayfa GETAT Bezmialem’den İlaç Üretimi Atağı!

Bezmialem’den İlaç Üretimi Atağı!

Bezmialem’den ilaç üretimi atağı!

Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nde üretilen tıbbi ve aromatik bitkiler, Bezmialem Vakıf Üniversitesi bünyesinde kurulan Fitoterapi Merkezi’nde özleri çıkartılarak, ilaç hammaddesi olacak.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Bezmialem Vakıf Üniversitesi ile tarımsal araştırmalar konusunda işbirliği protokolü imzaladı. Fitoterapi alanında yapılan işbirliği protokolü ile belediye ve üniversite, ortak araştırma- geliştirme faaliyetleri yürütecek.

Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nde üretilen tıbbi ve aromatik bitkilerin, Bezmialem Vakıf Üniversitesi bünyesinde kurulan ve Türkiye’de bir ilk olan Fitoterapi Merkezi’nde özlerinin çıkartılarak, sağlık sektöründe ilaç hammaddesi olarak üretilmesini sağlayacak protokol, Başkan Işıklar ve Rektör Profesör Doktor Rumeysa Kazancıoğlu tarafından karşılıklı imza altına alındı.

İmzalanan protokolün ardından Başkan Işıklar ve beraberindeki heyet, yeni kurulan Bezmialem Fitoterapi Merkezi’ni gezerek incelemelerde bulundu.

Protokol kapsamında çiftçilerin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi için çalışmalar yapılarak, tıbbi ve aromatik bitkilerin ekonomiye kazandırılması sağlanacak.

Sözcü