Ana Sayfa Ekonomi Hedefimiz Yeni Özel Hastane

Hedefimiz Yeni Özel Hastane

Hedefimiz yeni özel hastane

YÖRSİAD’ın 2015 Faaliyet yılı Nisan ayı Olağan toplantısının konuğu olan, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, en büyük hedeflerinin Florence Nightingale Hastanelerini Antalya ile buluşturmak olduğunu söyledi.

Porto Bello Otel’de gerçekleşen Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği (YÖRSİAD) 2015 Faaliyet yılı Nisan ayı Olağan toplantısının konuğu, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin oldu. Toplantıya IGSİAD (Isparta Girişimci Sanayici İş Adamları Derneği  ) Başkanı Alper Bayhan, ANTİAD ( Antalya İş Adamları Derneği ) Başkan Yardımcısı Serkan Çobanoğlu, ANTGİAD (Antalya Genç İş Adamları Derneği  ) Başkanı Okan Keşçi, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ulaş Yıldırım, Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, DÖSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Kutluata, Fibabanka Akdeniz Bölge Müdürü Rüçhan İnan ve Yörük İlbeyi Osman Gülmez de katıldı.
 
‘Eğitime önem veriyoruz’
 
YÖRSİAD Başkanı Semih Beken yaptığı konuşmada, geçmiş yıllardaki etkinlikleri ve projeleri anlattı. Anne Çocuk Eğitim Vakfıyla birlikte bir proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Beken, “ ‘Run Antalya’ maratonunda hep beraber koştuk. Biz eğitime çok önem veriyoruz. Eğitim ailede başlar. Ailedeki eğitimi de anne verir. Onun için biz bu projeye çok inandık. ‘Run Antalya’ bizim bu projede başlangıcımız oldu; ama inanıyorum ki devamı gelecek. Önümüzdeki günlerde Avrasya maratonunda da koşmayı planlıyoruz” diye konuştu. Bölgede ikinci nesil işadamları olarak dayanışmayı önde tuttuklarını söyleyerek, IGSİAD’la ortak proje geliştirerek, öncelikle bölgenin kalkınmasında çok örnek olacağını belirtti.
 
‘Antalya’da 7 şubemiz var’
 
Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin de yaptığı konuşmada, eğitiminden iş hayatına kadar olan deneyimlerini ve tecrübelerini paylaştı. Türkiye’deki bankacılığın ortalama piyasa payının yüzde 3-4 olduğunu ifade eden Özyeğin, bu rakamın Antalya’da yüzde 10-12 olduğunu belirtti. Özyeğin, “Türkiye genelinde 70,  Antalya’da 7 şubemiz var. Antalya’nın Türkiye ekonomisi yüzde 10 olmadığına göre bizim buraya verdiğimiz önemin diğer şehirlere göre çok daha farklı bir boyutta olduğunun göstergesi olduğuna inanıyorum” diye konuştu. Gruplarını daha farklı alanlara yönlendirdiğini ifade eden Özyeğin, gruplarını 3-4 farklı sektöre soktuklarını ve bunlardan bir tanesinin de limancılık olduğunu belirtti. Türkiye’nin Mersin’den sonra ithalatının yüzde 13’ü,  ihracatın da yüzde 7, 5’ini yapan en büyük ikinci limandır. Bunun yanı sıra rüzgar enerjisi yatırımları var. Rüzgarda 300 megavat kollu gücümüz oldu ve 600 daha yapacağız. Türkiye’deki önemli bir rüzgar enerjisi üreticisi olacağız” dedi. En büyük hedeflerinin Florence Nightingale Hastanelerini Antalya ile buluşturmak olduğunu dile getiren Özyeğin, YÖRSİAD’a üye olan 7 kişiye de rozet taktı.

Ceren KAYA
gundemantalya.com