Ana Sayfa Tıp&Sağlık İdari Soruşturma Açılacaktır, Fakat Giden Uzuv?

İdari Soruşturma Açılacaktır, Fakat Giden Uzuv?

5 hastanede doktor bulamadı, köyüne döndü

Adana’nın Feke İlçesi’ne bağlı Musalar Köyü’nde ağaç budarken elektrikli testere ile burnunun bir bölümünü kesen 56 yaşındaki Hasan Hüseyin Dişli, 5 hastane dolaşıp burnunu diktiremeden köyüne döndü.

Dün saat 08.00 sıralarında evinin önündeki ağaçları budayan Hasan Hüseyin Dişli, kaza sonucu elindeki elektrikli testere ile burnunun bir bölümünü kesti. Yakınları tarafından ilk olarak Feke Devlet Hastanesi’ne götürülen Dişli, burada dikiş atabilecek cerrah olmadığı gerekçesiyle Kozan Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Devlet Hastanesi’nde de yapılacak bir şey olmadığı söylenen Dişli’yi alan yakınları, bu kez de ilçedeki özel bir hastaneye gitti. Buradan da olumsuz yanıt alan Dişli’nin yakınları bu kez, Adana il merkezindeki Seyhan Uygulama Hastanesi’ne yönlendirildi. Yakınlarının yardımıyla Seyhan Uygulama Hastanesi’ne getirilen Dişli buradan da Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderildi. Acil serviste Hasan Hüseyin Dişli’nin burnunun fotoğrafını çeken görevliler, saat 17.00’de pansuman yaptıktan sonra dikiş yapabilecek plastik cerrahın Seyhan Uygulama Merkezi’nde olduğu söyledi. Ertesi gün  Seyhan Uygulama Hastanesi’ne yeniden başvurması istenen Hasan Hüseyin Dişli, burnundaki bandajla hastaneden ayrıldı.

Acil servis önünde, 5 hastanede de tedavi olamadığını belirten Dişli, ‘5 hastane dolaştık acı içinde oradan oraya götürüldüm. Ancak sabahtan beri tedaviyi başlatamadım. Acı içinde köyüme dönüyorum’ dedi.

Hasan Hüseyin Dişli tedavi olamadan köyüne götürüldü.

Zaman

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin