Ana Sayfa Ekonomi İstanbul’un İlk KBB Hastanesi Açıldı!

İstanbul’un İlk KBB Hastanesi Açıldı!

Fındıkzade’de, İstanbul’un ilk kulak burun boğaz (KBB) ve baş boyun cerrahisi hastanesi hasta kabul etmeye başladı. ORL KBB Hospital, 10 Mayıs Perşembe günü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı tarafından resmen açıldı.


KBB Hospital, İstanbul’da çocuk ve erişkin yoğun bakım üniteler
ine sahip 26 yatak kapasiteli ilk ve tek kulak burun boğaz hastalıkları hastanesi özelliğine sahip. Yaklaşık 10 milyon dolar yatırım yapılan hastane, KBB ve baş boyun cerrahisi alanında üst düzeyde teknolojik altyapıya sahip. ‘Uzman Hastane’ sloganıyla yola çıkan ve İstanbul’da büyümeyi hedefleyen KBB Hospital’da işitme testlerinden uyku analizine, horlama tedavisinden tiroit cerrahisine, yüz plastik cerrahisinden kulak mikro cerrahisine kadar en kapsamlı ameliyatlar yapılacak. KBB Hospital, sosyal güvenlik şemsiyesi altındaki tüm hastaları da kabul edecek.

Kulak Burun Boğaz hastalıkları ve Baş boyun cerrahisi alanında, güçlü uzman hekim kadrosu, ileri tanı üniteleri, erişkin ve çocuk yoğun bakım üniteleri, gelişmiş ameliyathaneleri ve bu alanları destekleyici dâhiliye, çocuk ve plastik cerrahi branşlarıyla hayata geçen KBB Hospital, yakın gelecekte zincir hastanelere dönüşmeyi planlıyor.

NEDEN KBB HASTANESİ?

KBB Hospital’in kurucu 4 ortağından birisi olan ve aynı zamanda Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü Direktörü Prof. Dr. Burhan Dadaş, KBB alanında bilinenin aksine son derece geniş çalışma alanı olduğunu belirterek, böylesi bir sağlık yatırımı yapmalarının nedenlerini şöyle açıkladı:
“Bizi KBB merkezlerinden ayıran en önemli özellik, onlarda olmayan yoğun bakım ünitelerine sahip olmamız. Hasta potansiyelimiz çocuklar ve gençler ağırlıklı. Hasta grubunuz çeşitli ve hayati öneme sahip rahatsızlıklar olabiliyor. Burun ve sinüs hastalıkları, yüz plastik cerrahisi, baş ve boyun kanserleri ve kulak mikrocerrahisi önemli çalışma alanlarımız. Elbette uyku bozukluklarını, uykuda solunum durması (uyku apnesi) ve horlamayı unutmamak lazım.

Genel hastaneler, KBB alanında pek fazla derinleşemiyorlar. Mesela baş dönmesi yani Vertigo, aslında son derece ciddi altyapı gerektiren bir hastalıktır. Genel hastanelerde bu hastalığın teşhis ve tedavisinde yetersizlikler olabilmektedir. Hastanemizde en küçük rahatsızlıktan en kapsamlı hastalığa kadar her tür KBB ve baş boyun cerrahisi vakaları güvenle tedavi olabilecekler.

Biz, KBB Hospital olarak, İstanbul’da gerek ayaktan, gerekse ileri tetkik düzeyinde olsun, her türlü ihtiyaca cevap verecek düzeydeyiz. 6 KBB uzmanı hekim, plastik cerrahi uzmanımız, iç hastalıkları ve çocuk hekimleri, mikrobiyoloji ve kimya laboratuvarlarımız var. İki yatağa sahip uyku ünitemiz, hasta kabul etmeye başladı. Uyku birimimiz randevulu çalışacak. Kendimizi sadece İstanbul’un değil, tüm Türkiye’nin hastanesi olarak görüyoruz. Hatta komşu ülkelerden gelen hasta potansiyelimiz itibariyle uluslararası bir hastane olma yolundayız. Azerbaycan, Libya, Kosova ve diğer komşu ülkelerden hastalarımız var”.

kaynak: Vatan