Ana Sayfa Tıp&Sağlık Doktorların Emekli Maaşına Düzenleme

Doktorların Emekli Maaşına Düzenleme

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ˊˊBundan sonra da bu ülkenin onurlu insanları sağlık hizmetine ihtiyaç duyduklarında bu hizmeti almaya devam edecekler. Biz bu sitemi geliştirmeye devam edeceğizˊˊ dedi.
TBMM Genel Kurulunda, Çukurova Üniversitesinin KKTCˊde Kampüs Kurmasına İlişkin Çerçeve Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor.
Tam Gün yasası uygulamasını anlatan Akdağ, ˊˊTam Günden önce tıp fakültelerimiz maalesef birer ticarethaneye döndürülmüştü. Bu gerçeği göz ardı edemeyizˊˊ diye konuştu.
Gerçekleri çarpıtmanın kimseye fayda sağlamayacağını dile getiren Akdağ, performans sisteminin daha da geliştirilmesi, adaletli hale getirilmesi gerektiğini ifade etti.
Akdağ, emekli hekimlerin aylıklarının düşük olduğunu ifade ederek, ˊˊBunu mutlaka el birliğiyle düzeltmemiz lazım. Bu konuda çalışmalara başladıkˊˊ diye konuştu. Akdağ, şunları söyledi:
ˊˊSiz eğer vatandaşı köhne muayenehanelere, bıçak parasına mahkum etmek istemiyorsanız tam günün yanında duracaksınız. Yanında duracaksanız, Anayasa Mahkemesine götürmeyeceksiniz ama bu yanlışı yaptınız.
Biz vatandaşımızı ezdirmeyeceğiz. AK Parti hükümetleri olarak bugüne kadar garibanın, yoksulun yanında durduk. Bundan sonra da bu ülkenin onurlu insanları sağlık hizmetine ihtiyaç duyduklarında bu hizmeti almaya devam edecekler. Biz bu sitemi geliştirmeye devam edeceğiz.ˊˊ
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, yerinden söz alarak, ˊˊBaşbakanˊa sağlıkla ilgili sağlanan haklar garibana sağlanıyor mu- Adam gibi, doğru düzgün, hukuka uygun kanun çıkaracaksın, biz de Anayasa Mahkemesine gitmeyeceğizˊˊ dedi.

kaynak:diyadinnet.com