Ana Sayfa Tıp&Sağlık Ünlü Cerraha Beraat

Ünlü Cerraha Beraat

Paylaş

Son Dakika…Bıçak parası almakla suçlanan ünlü cerrah için karar çıktı

HASTASINDA bıçak parası istediği gerekçesi tutuklanan ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mete Alp’in yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, Prof. Dr. Alp ve ‘rüşvete aracılık etmekle’ suçlanan N.G. hakkında beraat kararı verdi.

İstanbul’da kalp krizi geçiren H.A. (47) için ameliyat kararı alındı. A.’nın ailesi kamu hastanesinde görevli kalp cerrahı Prof. Dr. Mete Alp ile temasa geçti. A.Son Dakika…Bıçak parası almakla suçlanan ünlü cerrah için karar çıktı
başarılı bir ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı. İddiaya göre, Prof. Dr. Alp, aileden 3 bin liralık bıçak parası aldı. İddiaya göre suçüstü yapılan Alp, gözaltına alındıktan sonra mahkemeye sevk edildi.

DÖRT GÜN TUTUKLU KALMIŞTI
Prof. Dr. Alp, geçen Nisan ayında çıkarıldığı sulh ceza hâkimliğince tutuklandı. Dört gün kadar tutuklu kalan Alp hakkında İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 20 Nisan’da görülen davada ise karar dün çıktı.

ŞÜPHEDEN SANIK YARARLANIR…
Savcı mütalaasında şöyle denildi:  ‘… Zarfın içinde para olduğunu bilerek aldığı hususunda şüphelerin oluşması hususları ve tüm dosya kapsamı gözetildiğinde sanıkların atılı suçu işledikleri yönünde şüphelerin oluştuğu, ve şüpheden sanık yararlanır ilkesi gereğince beraatlerine karar verilmesi…’

İKİ SANIK İÇİN DE BERAAT KARARI

Mahkeme 4’üncü celsede verdiği kararda hem Alp hakkında hem de rüşvete aracılık yapmakla suçlanan N.G. hakkında beraat kararı verdi. Karara, itiraz edilmemesi halinde kesinleşmiş olacak.

AĞIR BİR SUÇLAMAYA MARUZ KALDI
Prof. Dr. Mete Alp’in avukatı İpek Güvenç ise karara ilişkin ‘Müvekkil bu süreçte ağır bir suçlamaya maruz kaldı. Sistematik bir itibarsızlaştırma çabası söz konusuydu. Mahkemenin verdiği bu karar ile tüm bunlar dayanaksız kaldı. Bir yılı aşkın bir süredir yaşanan bir mağduriyet söz konusu. Gelinen aşamada adaletin yerini bulmuş olması, hukuka olan güveni kaybetmemek adına önemli bir gelişmedir’ dedi.

Dinçer Gökçe

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-bicak-parasi-almakla-suclanan-unlu-cerrah-icin-karar-cikti-40440158

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin