Ana Sayfa İlaç Benter’in Bulduğu İlaç MS’e Çare Gösterildi

Benter’in Bulduğu İlaç MS’e Çare Gösterildi

Benter’in bulduğu ilaç MS’e çare gösterildi

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter’in bulduğu ilaç; Amerika’nın ilmi kuruluşu “American National Academy of Sciences” tarafından çıkarılan derginin Kasım sayısında “MS (Multipl Skleroz) hastalığına bir çare” olarak gösterildi.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nden verilen bilgiye göre, Almanya’nın en ünlü üniversitelerinden Friedrich-Alexander-University, Heinrich-Heine University, Max-Delbrück-Center for Molecular Medicine, Ruhr-University, Charité-University Medicine, German Center for Cardiovascular Research, University of Lübeck ve Berlin Institute of Health’deki profesörlerin yaptığı ortak çalışmanın sonunda yayımlanan makalede, Benter’in çalışmaları referans gösterildi.

Makalede, Benter’in yaptığı ilacın MS hastalığını tedavide bir çözüm olabileceği anlatıldı.

Benter’in daha önce “angiotensin-(1-7)’in anti-inflamatuar” olduğunu göstermesini örnek alarak yapılan çalışmada, bu ilacın “macrofaj-mediated inflammasyonu durdurduğunu ve MS hastalığının tedavisinde bir ümit” olduğu aktarılıyor.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof Dr İbrahim Benter, Amerika ve Avrupa’da profesörlerle araştırmalarına ve yayınlarına devam ediyor.

brtk.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin