Ana Sayfa Tıp&Sağlık Darbe Gecesi Acil Servis

Darbe Gecesi Acil Servis

Darbe girişimi gecesi hastane acil servisinde bunlar yaşandı

Darbe girişimi gecesinde Çengelköy’de bir hastanenin acil servisinde yaşananların görüntüleri ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde askerlerin vatandaşların üzerine kurşun yağdırdığı ilçelerden biri de Çengelköy olmuştu. Çengelköy’de bulunan Kuleli Askeri Lisesi’nden çıkan darbeci askerler, direnen vatandaşa kurşun yağdırmıştı.
O gece Çengelköy’de bir hastenin acil servisinde yaşananlar, güvenlik kameralarına yansıdı. Hastanede yaşananlar, Çengelköy’de olayların şiddetini de ortaya koydu.
Görüntülerde 02.00 sıralarında hastaneye yaralılar ardı adında geliyor.Hastane acil servisinde alınan görüntüler o gece yaklaşık 65 – 70 arasında yaralının geldiğini ortaya koyuyor. Hastane içerisinde doktorlar, hemşireler, yardımcı personeller ve yönetimin yaralılara yardım etmek için koşuşturdukları gözlerden kaçmıyor. Doktorlar bir yandan gelen yaralılara yardım etmeye çalışırken, bir yandan gelecek olan yaralılara da gereken yardımı ve desteği verip veremeyeceklerinin telaşı içine giriyorlar. Zaman zaman yetersiz kalan sağlık personelinin yardımına hasta yakınları yetişiyor. Kimi hasta yakını serum tutarken, kimi de pansuman için sargı bezi getiriyor.

video: http://www.sabah.com.tr/webtv/turkiye/darbe-girisimi-gecesi-hastane-acil-servisinde-bunlar-yasandi

Sabah

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin