Ana Sayfa Tıp&Sağlık Ruhsatta Olmayan Daireyi Satan Doktorun 7 yıl Hapsi İstendi

Ruhsatta Olmayan Daireyi Satan Doktorun 7 yıl Hapsi İstendi

Ruhsatta olmayan daireyi satan doktorun 7 yıl hapsi istendi

İstanbul’da özel bir hastanede görev yapan bir doktor ve eşi, ‘ek iş’ olarak daire pazarlamaya başladı. Çift, bir inşaat firmasının yaptığı daireleri, belli bir kâr payı koyarak sattı. Satış sözleşmesinde B. çiftinin imzaları yer aldı. Ancak, satışını yaptıkları daireler teslim edilmedi. Dahası, satışı yapılan dairenin ruhsatta da yer almadığı anlaşıldı. Doktor ve eşi hakkında suç duyurusunda bulunuldu. İkili hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlaması ile 7 yıl hapis istemi ile dava açıldı.

DOKTOR DAHA UCUZA SATTI
Caner Demirbaş (34) 2011 yılında, bütçesine uygun bir daire satın almak istedi. O dönem yoğun tanıtım kampanyaları bulunan O. İnşaat ile görüştü. Firma görevlileri fiyat aralıklarını Demirbaş ile paylaştı. Görevliler, satış fiyatları konusunda bilgi verdikten sonra B. çiftinden de söz etti. Görevliler, aynı dairelerin satışını B. çiftinin de yaptığını anlattı. Görevlilerin verdiği bilgiye göre B. çifti, O. İnşaat’ın satış fiyatının daha altında daire satışı yapıyordu. Görevliler, Demirbaş’a aradaki fiyat farkını, ‘Onlar bizden toplu alım yaptılar. Bu yüzden daha uygun fiyata satabiliyorlar’ şeklinde açıkladı.

BELLİ BİR KÂR KOYARAK SATTI
Demirbaş bu kez B. çiftinin şirketine yöneldi. Müteahhit firmadan verilen bilgi doğruydu. Demirbaş, O. İnşaat’ın satış fiyatının 10 bin TL altında daireyi aldı. Böylece, B. çiftinin Demirbaş’a sattıkları daireden 10 bin TL kazandıkları anlaşıldı.

DAİRE TESLİM EDİLMEDİ
Demirbaş ile B. çifti arasında 31 Mayıs 2011’de sözleşme imzalandı. Demirbaş, aynı gün daire parasını B. çiftinin banka hesaplarına gönderdi. Sözleşmeye göre, Demirbaş’ın dairesi, sözleşmeden 1 yıl sonra kendisine teslim edilecekti. Ancak anılan sürede daire teslim edilemedi.

ADRESİNDE BULUNAMADI
Taraflar arasındaki görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmadı. Demirbaş, B. çiftine yaptığı ödemenin iadesini istedi. Bunun için, Mustafa B. adına kayıtlı B. Fizik Tedavi Rehabilitasyon Sağlık Hizmetleri şirketinin adresine ihtarname gönderdi. Ancak ihtarname muhataplara ulaşmadı. Demirbaş, bu kez, parasını tahsil etmek için alacak davası açtı. Bu dava sürüyor.

Dinçer Gökçe

Hürriyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin